7 افزونه بسیار مهم گوگل کروم

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ آذر ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


7 افزونه بسیار مهم گوگل کروم

7 افزونه بسیار مهم گوگل کروم که هر صاحب کسب‌وکار کوچکی آن‌ها را نیاز دارد

زمانی که یک کسب‌وکار کوچک را مدیرت می‌کنید، با هزار و یک کار و مشکل روبه‌رو می‌شوید که باید آن‌ها را انجام دهید. از کارهای عملیاتی گرفته تا بازاریابی، از مدیریت منابع انسانی تا حسابداری. از طرف دیگر میدانید که بسیاری از این کارها به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد.
بنابراین باید با چیزهایی که متوانند زندگی شما را به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار کوچک ساده‌تر کنند، آشنا شده و از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید.
در این مقاله 7 افزونه بسیار مهم و کاربردی گوگل کروم را که برای تحقق این هدف (ساده‌تر کردن کارهای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک) طراحی شده‌اند، می‌آوریم:

1-    Gmail Offline
هیچ‌چیز تا این اندازه بد نیست که در هنگام ارسال یک ایمیل، اینترنت قطع شود. Gmail Offline امکان این را به شما می‌دهد که بتوانید بدون اتصال به اینترنت، به ایمیل خود دسترسی داشته باشید، در میان ایمیل‌های خود جست‌وجو کنید، آن‌ها را بخوانید و به آن‌ها پاسخ دهید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، زمانی که ناگهان اینترنت قطع می‌شود یا از ناحیه‌ی تحت پوشش وای‌ فای خارج می‌شوید، پیش‌نویس‌هایتان امن می‌ماند و می‌توانید به حرکت خود ادامه دهید.

2-    Grammarly
این افزونه اشتباهات نگارشی و غلط‌های تایپی شما را در هر جای مرورگر تشخیص داده و برای اصلاح آن‌ها پیشنهادهایی را ارائه می‌دهد. این افزونه نه‌تنها برای اشتباهات املایی هشدار می‌دهد، بلکه اگر یک کلمه به‌درستی نوشته شده باشد ولی در جمله به‌درستی به کار نرفته باشد نیز، هشدار داده و علت آن را نیز می‌گوید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، نوشته‌هایتان را با اطمینان بیشتری خواهید نوشت. اشتباهاتتان بسیار کاهش یافته و نوشته‌هایتان وضوح بیشتری خواهند داشت.


3-    DocHub
DocHub شبیه به یک ویرایشگر pdf است. این یک افزونه برای کروم است که به شما اجازه می‌دهد امضای دیجیتالی خود را توسط تلفن هوشمندتان وارد کرده، امضا کنید و سپس pdf را ارسال کنید و درخواست امضا را برای دیگران نیز بفرستید. همچنین این افزونه به‌وسیله گوگل یکپارچه شده، یعنی می‌توانید تنها با یک کلیک، فایل‌ها را مستقیماً از جیمیل یا گوگل درایو باز کنید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، دیگر می‌توانید اسکنر و پرینتر را کنار بگذارید و با افزایش سرعت در امضا کردن مدارک مهم، در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

4-    Taco
Taco یک روش بسیار عالی برای دسترسی داشتن به لیست همه کاراهایی که باید انجام دهید، است. این افزونه همه‌ی تسک‌های شما را از بیش از 40 سرویس مختلف (شامل Gmail، Salesforce و Evernote) را فقط در یک لیست جمع کرده، همچنین کار بعدی که باید انجام دهید را مشخص می‌کند. این افزونه باعث می‌شود از حواس‌پرتی و فراموش کردن کارها جلوگیری شود. همچنین می‌توانید تسک‌های خود را با هر ترتیبی که دوست دارید در طول روز انجام دهید، تنها با کشیدن و رها کردن، مرتب کنید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، طبق برنامه پیش خواهید رفت و از مسیر منحرف نخواهید شد. همچنین دیگر با چیزی به نام فراموش کردن انجام تسک مواجه نخواهید شد.

5-    Pushbullet
این افزونه به شما این امکان را می‌دهد که لینک‌ها و فایل‌ها را به‌راحتی به اشتراک بگذارید و فعالیت‌ها را بین دستگاه‌های مختلف خود بازتاب کنید. همچنین به‌راحتی توسط کامپیوتر خود پیامک ارسال و دریافت کنید. به‌طور خلاصه می‌توان گفت این ابزار، اعلانات و به‌روزرسانی‌ها را در گوشی تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ، هماهنگ می‌کند. همچنین این افزونه‌ی گوگل کروم، دارای امکاناتی برای تأمین امینت نیز می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد تا اعلانات و پیامک‌های خود را رمزگذاری کنید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، دیگر مجبور نیستید یک عمل یکسان را در چند دستگاه به‌طور جداگانه انجام دهید. همچنین به‌راحتی قادر خواهید بود لینک‌ها و فایل‌ها را بین دستگاه‌های خود و یا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.


6-    Rapportive
یکی از افزونه‌های جذاب گوگل کروم، افزونه‌ی Rapportive است. این افزونه فوراً یک snapshot از پروفایل کانتکت‌های ایمیلتان را در اختیار شما می‌گذارد. با برقراری ارتباط بین جیمیل و حساب کاربری لینکدین، در نوار کناری هر ایمیل به‌طور اتوماتیک اطلاعاتی از قبیل تصاویر، مکان، عنوان و لینک‌های شبکه‌های اجتماعی آن‌ها قرار می‌گیرد. در ضمن، شما نیز می‌توانید برای هر پروفایل یک یادداشت اضافه کرده و آنچه در فکرتان است را برای یادآوری در آینده در آن ذخیره کنید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، می‌توانید به‌سرعت به اطلاعات ابتدایی در مورد همه‌ی کانتکت‌های خود دسترسی داشته باشید.

7-    Stay Focusd
از دیگر افزونه‌های گوگل کروم، Stay Focusd است که به شما اجازه می‌دهد تا برخی وب‌سایت‌ها، یا زیر دامنه‌های خاص و یا تنها صفحاتی را بلاک کنید. همچنین می‌توانید برای زمان‌های مشخصی از روز برای این صفحات بلاک شده زمان‌بندی خاصی انجام دهید تا فقط در این تایم‌های مخصوص بتوانید این صفحات را آزاد کرده و از آن‌ها استفاده کنید. این کار برای مدیریت زمان بسیار مفید بوده و باعث می‌شود وقتتان بیش از اندازه در این وب‌سایت‌ها تلف نشود.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، قادر خواهید بود برای اتمام کارهایتان، بدون ایجاد حواس‌پرتی، بلوک‌های زمانی تنظیم کنید.

 

 مطالب مرتبط