3 موضوع برای آماده کردن وب‌سایت خود برای استفاده کاربران موبایل

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ آذر ۱۳۹۵    در مورد تولید محتوا


3 موضوع برای آماده کردن وب‌سایت خود برای استفاده کاربران موبایل

3 موضوعی که برای آماده کردن وب‌سایت خود برای استفاده کاربران موبایل، باید بدانید

مستقل از اندازه کسب‌وکار، تلفن همراه یک فرصت محسوب می‌شود که نباید نسبت به آن سهل‌انگاری کرد.
زمانی که کاربران تلفن‌های هوشمند شروع به جست‌وجو و تحقیق در مورد محصول جدیدی می‌کنند، 90 درصد از آن‌ها درباره‌ی برندی که می‌خواهند انتخاب کنند، مطمئن نیستند. این موضوع یک فرصت برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود. مخصوصاً کسب‌وکارهایی با اندازه‌های کوچک تا متوسط؛ چراکه می‌توانند این مشتریان را که نسبت به انتخاب خود مطمئن نیستند، جذب کنند.

تلفن‌های همراه بخش بزرگی از این فرصت را به خود اختصاص می‌دهند، زیرا هر ساله صدها میلیون جست‌وجو از طریق تلفن‌های همراه صورت می‌گیرد. در سال 2015، کاربران اینترنت روزانه حدود 2 ساعت از وقت خود را صرف استفاده از اینترنت به‌وسیله تلفن‌های همراه خود می‌کردند. این مقدار، دو برابر بیشتر از مدت‌زمانی بود که با کامپیوتر خانگی یا لپ‌تاپ خود، در حال استفاده از اینترنت بودند.
 کسب‌وکارهای کوچک چگونه می‌توانند از این موضوع به نفع خود استفاده کنند؟
در ادامه به‌صورت مفید و مختصر در مورد ابزارهای مفیدی که می‌توانند برای شما در ساختن وب‌سایت‌های مناسب تلفن همراه، بهینه کردن این وب‌سایت‌ها و ارتقای آن‌ها، کمک کنند، اشاره می‌کنیم:

ابزارهای ساخت وب‌سایت
تحقیقات نشان می‌دهد که 91 درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند، هنگامی‌که در حال انجام کار خود هستند، اطلاعات موردنیازشان را از طریق تلفن همراه به‌دست می‌آورند، بنابراین وب‌سایت شما به همان اندازه‌ای که در صفحه‌های نمایش بزرگ، مفید و کاربردی است، برای صفحه‌نمایش‌های کوچک نیز مهم است. هر اهدافی که کاربران را به وب‌سایت شما می‌آورد، درصورتی‌که آن‌ها را مجبور به برقراری ارتباط با لینک‌های رنج‌آور کند و یا برای زوم کردن به عملیات سختی نیاز داشته باشد، می‌توانند به باد فراموشی سپرده شود.

اکنون ساختن وب‌سایت‌های واکنش‌گرا که می‌تواند به‌صورت پویا با اندازه صفحه‌نمایش کاربر تغییر یافته و با آن سازگار شود، بسیار ساده‌تر از آنچه قبلاً بود، است. امروزه ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند که به شما در ساختن وب‌سایت‌های زیبا و متناسب تلفن همراه کمک می‌کنند که به دانش تخصصی و فنی در این زمینه نیاز ندارند.

یک ابزار مناسب برای ساختن سریع یک وب‌سایت، وردپرس است. این پلتفرم معروف این امکان را به شما می‌دهد که با انتخاب یک قالب مناسب از میان تعداد بسیار زیادی که هم به‌صورت رایگان و هم به‌صورت پولی وجود دارند، ظاهر زیبایی را برای وب‌سایت خود ایجاد کنید. فقط باید دقت کنید قالبی را که انتخاب ‌می‌کنید برای تلفن همراه نیز مناسب باشد.

گزینه‌های دیگر که برای ساختن وب‌سایت پیشنهاد می‌شوند شامل ابزارهای Strikingly، Squarespace، Weebly و Wix می‌شود. هرکدام از این ابزارها یک رابط کاربری برای ساختن وب‌سایت‌های قابل شخصی‌سازی که از همان ابتدا واکنش‌گرا هستند را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای این ابزارها، افزونه‌هایی برای ایجاد سرویس‌های پرداخت نیز در دسترس هستند که یک روش کاربرپسند و متناسب تلفن همراه را برای فروش در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

ابزارهایی برای بهینه‌سازی تلفن همراه
اندازه صفحات نمایش و مرورگرها از یک دستگاه به دستگاهی دیگر می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین اگر وب‌سایت شما در یک گوشی تلفن همراه کاملاً بی‌عیب نمایش داده می‌شود، لزوماً به این معنی نیست که در سایر گوشی‌ها نیز به همین خوبی نمایش داده خواهد شد؛ بنابراین، پس ‌از این‌که وب‌سایتتان ساخته شد، تست کردن آن برای حصول اطمینان از اینکه این وب‌سایت برای همه تلفن‌های همراه کاملاً بهینه است، بسیار مهم است.

استفاده از ابزار guidelines گوگل به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت خود را برای جست‌وجو آماده کنید. ابزار Test My Site نیز که اخیراً راه‌اندازی شده است، ویژگی‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به‌وسیله‌ی بازبینی تکنیکی وب‌سایتتان، کارایی آن را برای مورد استفاده قرار گرفتن در موبایل، ارتقا دهید. این ابزار پس از غربال کردن کدهای وب‌سایت، تحلیلی از وب‌سایت و یک چک‌لیست که دربرگیرنده‌ی روش‌هایی برای ارتقای واکنش گرایی آن است را پیش روی شما قرار می‌دهد.

ابزارهایی برای بازاریابی از طریق تلفن همراه
حالا وب‌سایتتان آماده شده و زمان آن رسیده است که از اینکه مشتریان در طی فرآیند جست‌وجوی خود می‌توانند آن را پیدا کنند، اطمینان حاصل کنید. یک فهرست کسب‌وکار در Google My Business، وب‌سایت شما را با طیف وسیعی از خدمات گوگل یکپارچه می‌کند. همچنین می‌تواند قابلیت رؤیت شدن شما در اپلیکیشن‌هایی مانند Google Map و Google Search را ارتقا دهد.

اگر شما از سرویس‌های تبلیغاتی آنلاین مانند AdWords استفاده می‌کنید، افزونه‌ی مکان این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغات خود را بر روی افرادی که نزدیک شما قرار داشته و در جست‌وجوی محصولات و سرویس‌های شما هستند (احتمالاً توسط تلفن همراه)، هدف‌گذاری کنید. برای مثال اگر شما صاحب یک رستوران 24 ساعته در یک شهر هستید، افرادی که در جست‌وجوی عبارتی شبیه به "رستورانی که دیروقت باز باشد" هستند و در نزدیکی محل رستوران شما قرار دارند، می‌توانند با آگهی جست‌وجو، به وب‌سایت شما هدایت شوند.

ابزارهای دیگر که برای ارتقا وب‌سایت وجود دارند، در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی یافت می‌شوند که بر پایه‌ی بازبینی هستند. به‌عنوان‌مثال، اسم‌نویسی کردن کسب‌وکار در وب‌سایت بررسی محلی Yelp، می‌تواند قابل‌رؤیت بودن شما را برای افرادی که به‌طور منظم از اپلیکیشن Yelp استفاده می‌کنند، افزایش دهد.

نتیجه‌گیری
با توجه به این‌که امروزه کاربران، برای جستجو در اینترنت از تلفن‌های هوشمند خود بیشتر از کامپیوترهای شخصی استفاده می‌کنند، بنابراین داشتن یک وب‌سایت با قابلیت نمایش مطلوب در تلفن همراه، یک ابزار کسب‌وکار حیاتی محسوب می‌شود. مستقل از اینکه هدف شما رشد در جامعه مجازی است یا برای اولین بار قصد ورود به فضای دیجیتال را دارید و یا می‌خواهید بازی خود را به‌صورت بازی اینترنتی بر روی وب قرار دهید، به یاد داشته باشید که قبل از همه‌چیز به تلفن همراه فکر کنید.مطالب مرتبط