یک سرمایه‌گذاری مناسب می‌تواند...

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۲ آذر ۱۳۹۵    در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی


یک سرمایه‌گذاری مناسب می‌تواند...
 

با سرمایه‌گذاری مناسب بر روی شبکه‌های اجتماعی می‌توانید رفاقت خوبی با آن‌ها داشته باشید
(برای کسب‌وکارهای نوپا)


شبکه‌های اجتماعی ازجمله تأثیرگذارترین ابزارها برای ایجاد مخاطبان وفادار و مشتریان بالقوه، محسوب می‌شود.ازآنجایی‌که محصول شما یک برند جدید است و شما باید به‌طور پیوسته کارهایی برای معرفی و جلب‌توجه آن انجام دهید، ازجمله موارد ضروری برای به دست آوردن فالوور، داشتن یک تیم مختص همین کار است؛ چراکه بدون داشتن تیمی برای مدیریت کانال‌های اجتماعی‌تان، به دست آوردن فالوور، بسیار وقت‌گیر خواهد بود.

 

حداقل دو ماه پیش از شروع کمپین خود، کار بر روی شبکه‌های اجتماعی‌تان را شروع کنید.به‌این‌ترتیب مخاطبانتان شاهد شروع این کمپین خواهند بود. در ادامه چند مورد از مؤثرترین شبکه‌های اجتماعی که به کمپین شما کمک می‌کند تا به اهدافش برسد را می‌آوریم :

 

 

 

توییتر
با توییترمی‌توانیدلحظه‌به‌لحظه‌ی هر آنچه در کمپین‌تان اتفاق می‌افتد را با کاربران به اشتراک بگذارید و اطلاعاتتآن‌ها را نسبت به برند خود کاملاً به‌روز نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که تیم شما به‌طور مرتب در توییتر پست گذاشته و برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن، به همه‌ی پرسش‌های فالورهایتان پاسخ داده می‌شود.
یک روش بسیار مناسب برای گرد آوردن همه‌چیز کنارهم این است که یک کمپین هشتگ واحد، راه انداخته و در همه‌ی پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، از این هشتگ استفاده‌کنید.به‌این‌ترتیب، کاربران به‌راحتی می‌توانند با جست‌وجوی این هشتگ، به‌طور یکجا به همه پست‌های شما دسترسی داشته و به‌روزرسانی‌های شما را مشاهده کنند.

فیس‌بوک
صفحه‌ی فیس‌بوک یک روش واقعاًمؤثر برای ایجاد یک کامیونیتی از افرادی است که شما را فالو می‌کنند. همچنین با استفاده از این شبکه اجتماعی می‌توانید سر صحبت را با مخاطبان‌تان باز کنید.

با لایک کردن، کامنت گذاشتن و بازنشر پست‌هامی‌توانید در مخاطبان، احساس وجود ارتباط نزدیک با آن‌ها ایجاد کنید. همچنین با این کارها فرصتی را در اختیار آن‌ها قرارمی‌دهید تا در جریان فرآیندهای کاری شما قرار گیرند.

می‌توانید با به راه انداختن مسابقات مختلف به این اهداف برسید. مثلاً با طرح مسابقه‌ی سؤال و جواب، می‌توانید در بحث‌های کاربران وارد شوید.همان‌گونه که خود نیز مشاهده خواهید کرد این کار بسیار مؤثر است اما وقت زیادی را از شما می‌گیرد؛بنابراین بهتر است تیمی را فقط برای مدیریت این کار اختصاص دهید.

اینستاگرام
زمانی که کمپینی را شروع می‌کنید، تصاویر بسیار مهم هستند و می‌توانند باعث تمایز شما با سایر برندها شوند. تصاویر خوب، مخاطبان شما را نسبت به برندتان علاقه‌مند کرده و به آن‌ها این امکان را می‌دهند که با آن ارتباط برقرار کنند.
اینستاگرام برای تحقق این هدف یک بستر بسیار مناسب فراهم کرده است.مخصوصاً اگر آنچه می‌خواهید به نمایش بگذارید تصویری زیبا و جذاب باشد. تصاویر می‌توانند کانال ارتباطی شما را بسیار آرمانی‌تر کنند؛ پس بهتر است از آن‌ها برای جلب‌‌توجه پیرامون محصولات خود، نهایت استفاده را بکنید.

یک روش مؤثر برای ارتقاء کمپین خود در اینستاگرام این است که با استفاده از تصاویر به فالوورهای خود یک نگرش بصری از فرآیند ساخت محصولتان را بدهید. این کار باعث خواهد شد تا کامیونیتی شما احساس کند که جزئی از توسعه محصول است و ارتباط خود را با فرآیند کمپین، از مرحله سرمایه‌گذاری تا تحویل محصول، حفظ کند.

تا زمانی که محصول آماده عکس گرفتن نیست، پست گذاشتن در اینستاگرام کار سختی خواهد بود.به یاد داشته باشید که چون برند شما جدید است، افراد کمی مایل به دنبال کردن شما خواهند بود و این کار شماست که راه‌های مختلف را آزمایش کرده و بهترین آن‌ها را برای جذب مخاطب بسیار انتخاب کنید و از این طریق افرادی را که به محصولات و نوع کار شما علاقه‌مند هستند را گرد‌آورید.

نتیجه‌گیری:
اگر تیم شما دارای توانایی لازم برای تولید محتوای کافی است، ارزش دارد که تا جایی که می‌توانید از کانال‌های متعددی استفاده کنید.با این شرط که کانال‌هایی را که برای اشتراک محتواهای‌تان انتخاب می‌کنید، متناسب با کمپین شما باشد.شبکه‌های اجتماعی ثابت کرده‌اند که افزایش تعداد مخاطبان و همچنین افزایش درآمد، تنها زمانی ممکن خواهد بود که کامیونیتی فعلی‌تان را نسبت به کمپین خود، از شروع به ساخت محصول تا همه‌ی فرآیندهای بعدی آن، علاقه‌مند نگه دارید.مطالب مرتبط