9 اشتباه بزرگی که کارآفرینان انجام می دهند و چگونه می توانند از این اشتباهات جلوگیری کنند

  ۲۶ اسفند ۱۳۹۴    در مورد کسب و کار های نوپا


9 اشتباه بزرگی که کارآفرینان انجام می دهند و چگونه می توانند از این اشتباهات جلوگیری کنند

در طول مسیر کسب و کارتان اشتباهات زیادی خواهید داشت _که آنها غیر قابل امتناع هستند و در برخی جاها به چیزهایی بله خواهید گفت که باید به آنها نه می گفتید تا روی ایده ی آنها بیشتر تمرکز کنید.

ما خواستیم که 9 اشتباه رایج کسب و کار های نوپا را  که در طول 12 ماه اول انجام می دهند را به اشتراک بگذاریم. و مهم تر از همه ی این ها چگونه می توانند از این اشتباهات جلوگیری کنند.

1.با مشتریان بالقوه به صورت واقعی و عملی صحبت نکردن!

چرا شما باید در ابتدای کسب و کارتان استرس و حجم کاری زیادی را بپذیرید در حالی که نمی دانید آیا مشتریانی هستند که تمایل دارند برای محصول و سرویس شما هزینه کنند؟ این احمقانه است! حتی قبل از اینکه در مورد صحبت کردن با سرمایه گذاران یا هزینه کردن پول برای کارمندان فکر کنید،مطمئن شوید که با مشتریان صحبت می کنید. در شهر بیرون بروید و افراد را در خیابان متوقف کنید و از آنها در مورد کسب و کارتان بپرسید، تمرکز گروه ها را حفظ کنید، با افراد در رسانه های اجتماعی گفتگو کنید، هر فرصت در دسترس را غنیمت بشمارید بنابراین شما می توانید به خودتان و سرمایه گذاران آینده این را ثابت کنید که اگر بخواهید میتوانید.

2. ساختار کوچکی برای کسب و کار خود داشتن

وقتی شما یک کسب و کاری را شروع می کنید لازم است که به درستی و به طور کامل مسئولیت های مدیران، نوع کسب و کاری که انجام خواهد شد را توضیح دهید. اگر شما فقط یک ایده ی نامربوط بدون هیچ مفهومی ارائه دهید هیچ کس به شما توجهی نخواهد کرد. شما باید ساختار کسب و کار خود را بشناسید و قادر باشید که آن را به سرمایه گذاران نشان دهید و اطمینان داشته باشید که اطلاعات مهمی را که در جستجوی آن هستند را ارائه می دهید در غیر این صورت شما ریسک خواهید کرد و امکان دارد که هرگز سرمایه گذار نیابید.

3.کسب و کار خود را بدون فکر کردن به عواقب آن راه اندازی کردن

ممکن است شما فکر کنید که شما و دوستانتان تا به حال بهترین ایده ی کسب و کار را داشته اید و در حال حاضر خرج کردن میلیون ها پول شما را موفق تر خواهد کرد. اما نیاز است که از خودتان بپرسید که آیا این واقعا یک ایده ی خوبی برای کسب و کارتان است؟ و اگر است از داشتن یک شریک ایده آل برای کسب و کارتان راضی خواهید بود؟ همه ی ما دوستانی داریم که باهم سازگاری خوبی داریم اما هرگز نمی خواهیم که کنار آنها کار کنیم بنابراین قبل از راه اندازی یک کسب و کار با شخص دیگر مخصوصا در شرایط 50:50 به تمامی این موارد دقت کنید. همیشه یک رئیس وجود خواهد داشت که حتما هم باید باشد، پس قبل همه ی اینها به این دوستی فکر کنید که تا چه اندازه روی کسب و کارتان تاثیر خواهد گذاشت.

4.در برابر مشکلات خوش بین بودن

ایجاد یک کسب و کار موفق زمان بر است. برخی کارآفرینان زمانی که با برخی مشکلات مواجه می شوند خوش بین هستند. اما برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید باید واقع بین باشید. اهداف بزرگ داشته باشید اما آنها را واقعی نگه دارید. هنوز زمان برای استار شدن هست!

5.فکر کردن به اینکه سرمایه گذار می یابید آسان است!

در مورد یک کارآفرین بودن حقیقت تلخ این است که هیچ تضمینی برای یافتن یک سرمایه گذار وجود ندارد. همه ی کسانی که یک کسب و کاری را تازه شروع می کنند به آسانی و با موفقیت یک سرمایه گذار پیدا نمی کنند و آن افرادی هم که این کار انجام می دهند تلاش زیادی می کنند و زمان زیادی صرف می کنند. زمان می برد تا یک سرمایه گذار پیدا کنید،شما باید در مورد اینکه چه می خواهید،کسب و کارتان به چه چیزی نیاز دارد، از سرمایه گذاری چگونه استفاده خواهید کرد،چگونه سرمایه گذاران را متقاعد خواهید کرد که کسب و کار شما صحیح ترین گزینه ای است که می توانند برای آن پول و زمان صرف کنند و این هزینه ها چه سودی برای کسب و کار شما خواهد داشت، فکر کنید. بله شما باید خوش شانس باشید و شانس آن را داشته باشید که با افرادی ملاقات کنید که تصمیم دارند روی کسب و کار های نوپا سرمایه گذاری کنند. اما در حقیقت کار بسیاری دشواری است و ممکن است که با افراد زیادی قبل از پیدا کردن شخص مناسب برای کسب و کارتان برخورد داشته باشید.

6.شما فکر می کنید که تمام کار ها را خودتان می توانید انجام دهید

شما نمی توانید همه ی کار ها را خودتان به تنهایی انجام دهید. هیچ کس نمی تواند در تمامی زمینه های کسب و کار مهارت داشته باشد. شما ممکن است در زمینه ی بازاریابی و صحبت کردن با سرمایه گذاران و مشتریان بالقوه خوب باشید اما آیا در مورد کارهای بانکی و لیست چک های حقوقی هم اطلاعات کافی دارید. شرط می بندم که ندارید. به این دلیل است که شما باید افراد زیرک و فعال استخدام کنید. به دنبال افرادی باشید که می خواهند مهارت های خود را ارتقاء دهند.در این شیوه شما موفق تر خواهید بود تا اینکه بخواهید خودتان به تنهایی همه ی کارها را انجام دهید. قبل از موافقت با هر چیزی اطلاعاتی در زمینه ی آن کسب کنید. قبل از تصمیم گیری برای هر چیزی به خودتان این زمان را بدهید که برخی جوانب آن را بررسی کنید.

7.شبکه سازی نکردن

ایجاد یک شبکه مرتبط بسیار مهم و ارزشمند است. هر کاری که انجام می دهید و هر جایی که می روید شما همیشه باید چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین در حال گفتگو با مردم باشید.

8. بیشتر وقت خود را با لپ تاپ گذراندن

هیچ سرمایه گذاری به شما بر اساس پروژه ی تحقیقاتی که معلوم نباشد کجا انجام داده اید پول هزینه نمی کند. همانگونه که قبلا متذکر شدیم برخی مواقع لازم است که کمی به بیرون از موضوع نیز نگاهی کنیم و به طور مستقیم با افراد گفتگو کنیم! یک گفتگوی رو در رو با افراد داشته باشید و از آنها بپرسید که در مورد کسب و کار شما چه فکر می کنند. در این صورت اگر موقعیت بازاریابی مناسبی برای سرویس و محصولتان وجود داشته باشد از این فرصت استفاده کنید و سوالاتی بپرسید تا تعیین کنید محصولات و سرویس شما باید به چه صورت عرضه شود. شما از صحبت کردن با مردم بیش از ارزش یک روزی که فقط پشت کامپیوترتان صرف می کنید مزایا به دست خواهید آورد. 

9.در مورد طرح و برنامه های کسب و کار خود بیش از اندازه فکر کردن

بله برنامه های کسب و کار شما بسیار مهم و ضروری هستند و باید به صورت درست و صحیح انجام شوند. اما در مورد آنها بیش از اندازه فکر نکنید چون که فقط همه چیز را پیچیده خواهید کرد. برنامه ی کسب و کارتان همیشه آن برنامه ای که بار اول نوشته اید نخواهد بود بلکه شما باید آن را زمان به زمان دوباره ایجاد کنید و بر اساس کسب و کارتان برخی تغییرات به وجود آورید. بازار کار شما راکد نیست بنابراین کسب و کار شما هم نباید راکد باشد. شما باید با زمان حرکت کنید و در مقابل تغییرات انعطاف پذیر باشید. بنابراین هیچ لزومی ندارد که که کل هفته را صرف این کنید که می خواهید یک برنامه ی بی عیب و مکمل طراحی کنید. هیچ کس کامل نیست و هیچ کس نمی تواند یک روز به سادگی از خواب بیدار شود و ببیند یک کسب و کار موفق دارد. شما باید از راه های ناهموار زیادی عبور کنید و تلاش کنید تا به همه ی اینها دست یابید. اگر از این 9 روش دوری کنید یا به اصطلاح ساده سعی کنید که دیگر تکرارشان نکنید به موفقیت کسب و کار شما کمک خواهد کرد.مطالب مرتبط