چگونه کسب‌وکار رویایی خود را شروع کنید تا به شکست نینجامد

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ بهمن ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


چگونه کسب‌وکار رویایی خود را شروع کنید تا به شکست نینجامد

 

قبل از شروع کسب‌وکارتان پایه‌های مالی‌ خود را محکم کنید.
با اشتیاق شدید برای شروع کسب‌وکار خود ممکن است وسوسه شوید و بر روی اندوخته‌های زندگی‌تان ریسک کنید. درست است که هیچ چیز دیگری بهتر از خودتان برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد، اما اگر با این منطق پیش روید ممکن است با شکست کسب‌وکارتان با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شوید.

مناسب با سن خود ریسک کنید
به گفته‌ی Rohit Arora، مدیر اجرایی Biz2Credit، پس از عبور از دوره میان‌سالی، سرمایه‌گذاری بر روی کسب‌وکار جدید را محدود کنید و بیشتر از 30% از پس‌انداز خود را صرف کار جدید نکنید. به این دلیل که اگر کارها مطابق میل شما پیش نرفت، بتوانید به وضعیت سابق برگردید. در بیشتر مواقع خرید یک کسب‌وکار موجود بسیار بهتر از شروع کسب‌وکاری جدید است. درصورت خرید کسب‌وکار موجود، مناسبات مالی و بازاری قابل پیش‌بینی هستند و طبیعتا مدیریت آنها آسانتر خواهد بود.
دقت کنید که از چه پولی می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید. قبل از دوره میان‌سالی، استفاده از پولی که برای بازنشستگی خود پس‌انداز کرده‌اید و یا گرفتن یک وام از بانک مقبول به نظر می‌رسند؛ اما این کارها پس از دوره میان‌سالی ریسک بسیار بالایی محسوب میشوند. به گفته‌ی استیو کینگ، افراد پس از 45 سالگی باید در مورد به خطر انداختن پس‌انداز دوره بازنشستگی و ریسک بر روی خانه خود، بیشتر فکر کنند.

در مورد شروع قانونی کسب‌وکار خود خوب فکر کنید
ایجاد یک شرکت با مسئولیت محدود در آینده برایتان شکاف‌های قانونی ایجاد می‌کند. شما که نمی‌خواهید دارایی‌های خود را به خطر بیندازید. با حسابدار خود در مورد اینکه می‌خواهید کدام‌یک از مدل های ثبت شرکت را انتخاب ‌کنید، مشورت کنید. بسیاری از کارآفرینان به دلیل اینکه تأسیس شرکت با مسئولیت محدود آسان تر است این گزینه را انتخاب می کنند.

خود را بیمه کنید
 بیمه مسئولیت کسب‌وکار برای پوشش مواقعی که خطایی مرتکب می‌شوید و بیمه مسئولیت عمومی برای پوشش خسارت‌های شخصی‌تان و یا خسارت به دارایی‌هایتان توصیه می‌شود.

دوران بازنشستگی خود را هم در نظر بگیرید
بعید به نظر می‌رسد که در این زمان بتوانید برای نیازهای ضروری دوره بازنشستگی هم پس‌انداز کنید؛ اگر مقداری پول تا زمانی که بتوانید بیشتر پس‌انداز کنید، کنار بگذارید، به‌زودی متوجه خواهید شد که سرمایه قابل توجهی اندوخته‌اید.مطالب مرتبط