چگونه در رسانه‌های اجتماعی بهتر دیده شویم

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۳۱ تیر ۱۳۹۵    در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی


چگونه در رسانه‌های اجتماعی بهتر دیده شویم

امسال،تقریباً 60درصد از شرکت‌ها، بودجه‌ی بازاریابی خود را افزایش می‌دهند و باقی‌مانده آن‌ها نیزبرای اولین بار اقدام خواهند کرد. برخی از سازمان‌های بزرگ‌،کارمندان بیشتری را برای انجام این فعالیت‌ها استخدام می‌کنند؛اما برای بیشتر کسب‌وکارها، این روش راه‌حل مناسبی نیست. ارتباطات مؤثرمی‌تواند از طریق بخش‌های مختلف بازاریابی ایجاد شود و باید با اهداف و منابع شما سازگار باشد. در اینجا 5 روش آورده شده است که با استفاده از آن‌هاشرکت‌ها می‌توانند راهبرد بازاریابی خود در رسانه‌های اجتماعی را مؤثرتر کنند تا آوازه برند خود را گسترش دهند.

1. مدیریت حضور در شبکه‌های اجتماعی

به‌منظور ایجاد و مدیریت پروفایل‌های اجتماعی تجاری باید طرح، استراتژی و هدف داشته باشید. مدیر یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی باید روی چیزهایی فراتر از تعداد فالورها تمرکز کند. این مدیران نیازمند ایجاد ارتباط درست با افراد مناسب هستند تا گستره ارتباطی و حضور اجتماعی برندشان را توسعه دهند.برای اینکه بتواند در زمان مناسب گستره ارتباطی خود را افزایش دهید باید دقت بالای در زمان‌بندی داشته باشید. برای مثال متعهد شوید که در طول یک ماه (یک هفته یا هر مدت‌زمانی دیگری که برای شما مناسب باشد) با پنج شخص جدید که می‌توانند در کسب‌وکار شما تأثیرگذار باشند، ارتباط برقرار کنید.برای باز کردن باب گفت‌وگو با مخاطب، از محتواهای مناسب و تأثیرگذار در این شبکه‌ها استفاده کنید. برای یافتن افراد تأثیرگذارمی‌توانید آن‌ها را به یک لیست توییتر اضافه کنید. سپس می‌توانید به‌ سرعت در بحث‌های داغ روز شبکه‌های اجتماعی کنکاش کنید و بهترین راه‌ها برای پیوستن به مکالمات را شناسایی کنید.

2. گردآوری محتوای مفید و جذاب

یافتن محتوای مناسب، جذاب،مفید، بدون داشتن منابع درست می‌تواند تبدیل به یک دردسر شود. مطالبی که شما در کانال‌های اجتماعی‌تان به اشتراک می‌گذارید، به دلیل آن‌که هویت برند شمارا نشان می‌دهد مهم هستند. به اشتراک‌گذاری مطالب قدیمی، خسته‌کننده و یا غیرقابل‌اعتماد به مشتریان و فالورهای شما پیامی مبنی بر اینکه محصولات یا خدمات شما بی‌ربط هستند، ارسال می‌کند. در مرحله‌ی قبل درباره‌ی ساختن یک لیست توییتر جهت نظارت بر مکالمات صحبت کردیم. با نظارت این لیست برای یک مدت،شمامی‌توانید مطالبی را که گرایش بیشتری به آن‌ها وجود دارد، شناسایی کنید. هنگامی‌که شما مستقیماًبه محتوای تولیدشده توسط صاحب‌نظران درصنعت خود رجوع می‌کنید، این کاربه خوانندگان اطمینان می‌دهد و نام تجاری‌تان را در گروه تأثیرگذاران قرار می‌دهد.

3. پیوستن به بحث‌های داغ شبکه‌های اجتماعی

برای سال‌ها، افراد فعال در حوزه بازاریابی اجتماعی، برای شناسایی بحث‌های روز، هشتک‌ها، کلمات کلیدی و تگ‌ها را زیر نظر می‌گرفتند. امروزه دانش جدیدی وجود دارد که آن را می‌توان با دانستن قدرت‌تاثیرگذاری افراد حاضر در این گروه‌ها، به دست آورد. همچنین بعضی از مشتریان، از این اطلاعات برای کمک به مدیریت بحران و یا مکالمات منفی پیرامون برندشان استفاده می‌کنند.

 

4. افزایش ترافیک وب‌سایت

ترافیک وب‌سایت، یکی از حیاتی‌ترین و قابل‌اندازه‌گیری‌ترین راه‌ها برای نشان دادن کارایی بیشتر استراتژی‌های بازاریابی شامل بازاریابی مؤثر است. مارشال کرک پاتریک، در مقاله"5 Steps to Generating Leads from Influencer Engagement Online"، وارد جزئیات بیشتری در مورد راه‌های مناسب برقراری ارتباط با افراد تأثیرگذار می‌شود که مدیران شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به‌صورت گسترده از آن استفاده کنند. مردم هیچ‌گاه خواسته‌ها و نیازهای خود را به شرکت‌ها اطلاع نمی‌دهندبلکه به مردم دیگر و افراد تأثیرگذار جامعه نگاه می‌کنند. پرداختن به توییت ها و مکالمات پیرامون یک موضوع داغ در بین تأثیرگذاران، یک روش عالی برای ایجاد اشتیاق در برند شماکه نتیجه‌ی آن افزایش ترافیک دیجیتالی (ترافیک وب‌سایت) شماست.

5. یک‌قطب تحقیقاتی شدن

با به دست آوردن دانش مکالمات تأثیرگذار، مدیران شبکه‌های اجتماعی می‌توانند اطلاعات ارزشمند را در سراسر سازمان منتشر کنند. این اطلاعات می‌تواند شامل تعهدات نام تجاری، امکان‌سنجی چشم‌انداز و یا هوش رقابتی باشد.

با استفاده کردن از این 5 روش در استراتژی شبکه‌های اجتماعی، شاهد افزایش طبیعی و ارزشمند در تعداد فالورها، تعداد بازنشرها،تولید محتوای مناسب، ترافیک وب‌سایت وبرخی از مسئولیت‌های مدیر شبکه‌های اجتماعی خواهید شد. یکی از منابع اولیه برای مشتریان در زمان تصمیم خرید،افراد تأثیرگذار می‌باشند.مطالب مرتبط