چرا بازاریابی برند به یک فرمول جدید نیاز دارد؟

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۴ دی ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


چرا بازاریابی برند به یک فرمول جدید نیاز دارد؟

این روزها دیگر فقط یک بازاریابی عالی کافی نیست. سروصدا به پا کردن به‌یادماندنی‌تر است. حصول اطمینان از این‌که به اهداف این کار رسیده‌ایم یا نه، کار سختی است. در این مقاله بیشتر در این مورد بحث خواهیم کرد.

همه درباره اطلاعات صحبت می‌کنند اما تعداد بسیار زیادی از آن‌ها نمی‌دانند که با آن می‌توانند چه‌کار کنند و یا کار با آن را چگونه شروع کنند؟

امروزه در کنفرانس‌ها، رویداد‌ها، جلسات و دیگر نشست‌ها، به کرات با چنین جملاتی روبه‌رو می‌شویم. همه‌ی ما در مقالات بسیاری خوانده‌ایم که انقلابی که بیگ دیتا‌ به وجود آورده‌ است، در حال تغییر شیوه‌های بازاریابی است؛ اما این‌گونه به نظر می‌رسد که هیچ‌کسی از این موضوع مطمئن نیست که این انقلاب، یک بازی کاملاً جدیدی را بازی می‌کند.

از زمانی که بازاریاب‌های برند به دو ابزار متمایز برای رسیدن به مشتری و ارتباط با وی، اعتماد کرده‌اند، مدت زمان زیادی نمی‌گذرد: کمپین خلاقانه‌ی متقاعدکننده و برنا‌مه‌های رسانه‌های هوشمند. این دو کاملا مستقل از یکدیگر و توسط دو تیم کاملاً مجزا توسعه داده شده‌ و تاکنون به‌ندرت باهم همگام‌سازی شده‌اند.

این استراتژی مدت زیادی دوام نیاورد و تأثیر خود را از دست داد.

امروزه بازاریاب‌های برند، جزء دیگری را نیز کشف کرده‌‌اند. خوشبختانه این همان چیزی است که می‌تواند کمپین‌هایی خلاقانه‌تر، مرتبط‌تر و تأثیرگذارتر از همیشه بسازد. این جزء "اطلاعات" است.
فرمول‌های بازاریابی محتوا:
فرمول قدیمی: خلاقیت + رسانه
فرمول جدید: خلاقیت + رسانه + اطلاعات

امروزه بسیاری از برندها فهمیده‌اند که اطلاعات و برنامه‌های مرتبط با آن به آن‌ها در نزدیک شدن هرچه بیشتر به هدف نهایی خود، یعنی رسیدن به فرد مناسب در زمان مناسب، کمک بسیاری می‌کند.

اطلاعات چیزی فراتر از تنها یک رشته‌ی غیرقابل نفوذ صفر و یک است. بازاریاب‌های برند متوجه شده‌اند که با همکاری کردن با تیم‌های رسانه و دیجیتال، در مراحل اولیه‌ی چرخه‌ی برنامه‌ریزی می‌توانند راه‌هایی را برای استفاده از اطلاعات برای توسعه‌ی کارهای خلاقانه‌ی مرتبط‌تر و چیزی که منجر به برقراری ارتباط بیشتر ‌شود را پیدا کرده و بتوانند آن کمپین‌ها را به‌دقت ارائه دهند. همچنین این فرمول جدید فرصت‌های جدیدی را به وجود می‌آورد که نگرش جدیدی ایجاد کرده و به تبلیغ‌کنندگان در به‌وجود آوردن تأثیر بیشتر در گذر زمان کمک می‌کند.

استفاده از اطلاعات در کمپین کلیک
امروزه بسیاری از برندها از اطلاعات برای طراحی، ارائه و اندازه‌گیری تأثیر در کمپین‌ها استفاده می‌کنند.

بسیاری از تیم‌های بازاریابی از این فرمول (خلاقیت + رسانه + اطلاعات) استفاده می‌کنند تا قوت قلب بگیرند. همچنین استفاده از این فرمول به آن‌ها کمک می‌کند تا در مورد استراتژی‌های کمپین خود تجدیدنظر کنند.
شروع به استفاده از فرمول جدید (خلاقیت + رسانه + اطلاعات)
برای بهره‌مند شدن از مزایایی که با استفاده از اطلاعات، امکان‌پذیر شده است، بازاریاب‌ها باید برای هماهنگ‌ کردن تیم‌های مختلف تلاش کنند.
بیشتر برندهای خلاقانه دارای تیم‌های مجزا برای بازاریابی، دیجیتال، رسانه و شرکت هستند که در هنگام شروع کمپین با یکدیگر جلسه تشکیل داده و درباره‌ی اهداف، افکار ناگهانی بر روی چشم‌اندازها، پردازش اطلاعات و پایه‌ریزی یک استراتژی مناسب برای رساندن برند به اهداف با همدیگر صحبت می‌کنند.

به‌عنوان یک بازاریاب برند باید تیم‌ها را رهبری کرده و آن‌ها را برای کار با یکدیگر مدیرت کنید. چراکه هیچ‌کس دیگری به‌اندازه شما از برندتان آگاهی و درک ندارد، هیچ‌کس به‌اندازه شما مشتریان هدفتان را نمی‌شناسد و هیچ‌کس بهتر از شما برای برقراری ارتباط با نگرش خلاقانه‌ی شما مجهز نشده است. اطلاعات را نیز در بین سایر ابزارهای خود جای دهید، در این صورت نه‌تنها برند شما در ذهن‌ها ماندگار خواهد شد، بلکه به یک برند غیرقابل توقف تبدیل خواهد شد.مطالب مرتبط