بازی

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۴ اسفند ۱۳۹۵    در مورد وبلاگ


بازی

 بازی و سرگرمی عنصر جدایی ناپذیر زندگی بشر است و امروزه با ظهور تکنولوژی شکل جدیدی به خود گرفته است طرفداران بازی های رایانه ای بازی های ویدیویی و بازی های گوشی های هوشمند روز به روز در حال افزایش هستند و سود حاصل از صنعت بازی با رشد بی سابقه ای در حال افزایش است و 3برابر صنعت فیلم سازی تولید درآمد دارد. به نظر میرسد بازی های مدرن چیزهایی فراتر ار بازی هستند و اشتیاق شدیدی در افراد ایجاد میکنند در حال حاضر در سراسر دنیا افراد 2میلیارد ساعت در هفته مشغول بازی های آنلاین هستند . 
وقتی درباره ساعت های زیاد بازی کردن صحبت میشود خیلی ها از آن بعنوان یک پدیده منفی یاد میکنند که جلوی رشد پیشرفت و کارهای مفید را میگیرد .بازی های ویدیویی به عنوان یک سرگرمی که خروجی مفیدی ندارند و آسیب فیزیکی و روانی هم بدنبال دارند توضیح داده میشوند . بازی کردن طولانی و بدون تحرک موجب آسیب فیزیکی به ستون فقرات و مشکلات بدنی میشود و مواردی از بازی اعتیادگونه افراد گزارش شده به طوریکه درباره قرار دادن قماربازی اینترنتی به عنوان یک اختلال در کتب روانپزشکی بحث های جدی وجود دارد. واضح است که دنیای مدرن امروز شیوه زندگی ما و نحوه ارتباطات ما را تحت تاثیر قرار داده است و مشخصا این تاثیرات باید به نحو مناسبی بررسی شوند اما جنبه دیگری که در این مطلب میتوان به آن پرداخت اشاره به این واقعیت دارد که افراد زیادی زمان های واقعی زیادی را در این دنیاهای مجازی میگذرانند و این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است یک اینکه چه چیز در این دنیاهای مجازی تا این حد جذاب و اغوا کننده است؟ ودوم اینکه آیا میتوان ازین جذابیت ها برای پیشبرد اهدافمان در زمینه های آموزشی بازاریابی یا استفاده بهینه از منابع انسانی در محیط کار استفاده کرد؟
در بازی های پر طرفدار دنیا ویژگی های زیر را میتوان یافت:
اهدافی مشخص و واضح وجود دارند که در سطوح مختلف و متناسب با توانایی فرد ارائه میشود.موارد ارائه شده نه بسیار دشوار هستند که فرد را از ادامه بازی مایوس کنند و نه آنقدر ساده هستند که شوقی را در فرد ایجاد نکنند.تکالیفی که افراد میدانند با تلاش مناسب حتما به نتیجه خواهند رسید بیشترین انگیزه را برای درگیر شدن با تکالیف در پی دارند.
در محیط این بازی ها هیچ تلاشی بدون پاداش باقی نمیماند.در مسیر رسیدن فرد به هدف اصلی بازی تلاش های بازیکن بدون پاسخ باقی نمیماند و همیشه پیامی مبنی بر نزدیک یا دور شدن از هدف به بازیکن ارائه میشود.افراد بطور مستقیم نتیجه فعالیتشان را میبینند و این صراحت افراد را به ادامه تلاش برای رسیدن به هدف ترغیب میکند.
در فضای مجازی افراد بطور داوطلبانه به تازه واردها کمک میکنند و در فضای آنلاین بازی ها اطلاعات و ابزارهایی در اختیار هم قرار میدهند احساس تعلق به یک جامعه از افرادی که قوانین بازی را پذیرفته اند و همه باهم برای هدف مشترکی تلاش میکنند باعث وفاداری زیاد بازیکنان به هم میشود.
اگر ما در محیط کار محیط آموزش و یا محیط کسب و کارمان بتوانیم فضایی منطبق بر بافت موجود و این ویژگی ها خلق کنیم دنیای واقعی جذابتری خلق کردیم و میتوان امیدوار بود افراد با میل بیشتری در این محیط ها حضور یابند.

ارغوان سعیدان


شروع گرافیست بودن

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۳ اسفند ۱۳۹۵    در مورد طراحی


شروع گرافیست بودن

6 روش اثبات‌شده برای ارتقا مهارت‌های طراحی گرافیک

1-    در مورد تئوری طراحی مطالعه کنید
طراحی گرافیک صرفاً یک شغل نبوده و یک تخصص و حرفه محسوب می‌شود؛ بنابراین اگر بخواهید به‌طور خودآموز این تخصص را یاد بگیرید و یا از طریق کار کردن روی پروژه‌ی واقعی به یادگیری آن بپردازید، وقت زیادی باید صرف کنید. مطمئناً هیچ جایگزین دیگری برای یادگیری طراحی به‌صورت رسمی وجود ندارد.
اگر تاکنون در هیچ دوره آموزشی معتبری شرکت نکرده‌اید که مفاهیم و پایه‌های طراحی از قبیل درک درست از مفاهیمی چون تئوری گرید، تئوری رنگ‌ها، فن چاپ و نسبت طلایی را به شما آموزش دهد، می‌توان گفت که قافله عقب افتاده‎اید.
بنابراین باید برای ارتقاء مهارت‌های خود و داشتن حضوری پررنگ در رقابت‌ها تصمیم به انتخاب یک دوره کامل آموزشی آکادمیک بگیرد و یا در یک دوره فشرده آموزشی ثبت‌نام کنید یا اینکه یک دوره آموزش از راه دور را برگزینید. همچنین می‌توانید با یک برنامه آموزشی همه‌منظوره که برای این کار تهیه شده و شامل کتاب و فیلم‌های آموزشی است پیش بروید. آنچه مهم است این است که باید یکی از این راه‌ها را انتخاب کرده و خود را برای سال جدید آماده کنید.

2-    جذب بازخورد‌های مثبت و منفی و انتقاد‌های دیگران
همانند معماران و سایر طراحان یکی از چیزهایی که می‌تواند باعث پیشرفتتان شده و شما باید بتوانید به آن خوب واکنش دهید، انتقاد است. اگر قصد ارتقاء مهارت‌هایتان را دارید، باید آگاه باشید که از ضروریات این امر، پذیرش انتقاد و برخورد مناسب با آن است.

بازخورد مثبت زمانی خوب است که طرح شما واقعاً شایستگی آن را داشته باشد، اما باید بدانید که با این بازخورد شما به چیزی جز احساس غرور نسبت به ارزش خود دست پیدا نمی‌کنید؛ و اگر این بازخورد مثبت تنها از روی چاپلوسی طرف مقابل باشد و درحالی‌که طرح شما واقعاً سزاوار آن نیست در این صورت تأثیر منفی بر روی روند رشد بعدی شما خواهد گذاشت.

بنابراین باید توجه کنید که هنگام اشتراک طرح‌های خود در فیس‌بوک یا اینستاگرام و ...؛ و حتی هنگام اشتراک آن‌ها تنها با تعداد محدودی از دوستان و همکاران خود، واژه‌های خود را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که بتوانید ماکزیمم انتقاد آن‌ها و نظرات واقعی‌شان را به دست آورید.

برای مثال، به‌جای اینکه فقط بگویید که:" نظر شما چیست؟" و پاسخی شبیه به "عالی است." دریافت کنید، بهتر است سؤال خاص‌تری را مطرح کنید. مثلاً سؤال خود را این‌گونه بپرسید: " این خلاصه‌ای از طرحم است. به نظر شما خوب انجام شده‌ است؟ آیا ایده‌ای برای تکمیل یا تصحیح آن دارید؟"، " در اولین نگاه کدام بخش از طرح نظر شما را به خود جلب کرد؟" این‌گونه پرسش‌ها طرف مقابل را قادر خواهد ساخت تا کار شما را با احترام و به‌طور سازنده‌ای مورد انتقاد قرار دهد.

بازخورد دادن نسبت به کار سایر طراحان نیز می‌تواند برای خود شما هم مفید واقع شود؛ چراکه این کار به شما کمک می‌کند تا مهارت انتقاد سازنده را به همان نحوی که برای کارهای خود می‌پسندید در خود افزایش دهید.


3-    یک پروژه‌ی جانبی را شروع کنید
انجام دادن یک کار تکراری بارها و بارها در کار روزانه منجر خواهد شد تا مهارت شما رفته‌رفته کهنه شده و اشتیاقتان به‌تدریج رو به افول برود؛ بنابراین بهتر است کنار کار اصلی خود پروژه‌ای را برای خودتان شروع کرده و به‌این‌ترتیب با یاد گرفتن چیزهای جدید، انگیزه خود را بالا نگهدارید.
یاد گرفتن یک مهارت طراحی جدید زمانی که برای ساختن یک چیز جدید به آن احساس نیاز کنید، بسیار آسان‌تر خواهد شد. مخصوصاً اگر آن چیزی باشد که به شخص شما تعلق دارد. یک پروژه تفننی و از روی علاقه، شما را به یادگیری مهارت‌های جدیدی که قبل از آن حتی فکرش را هم نمی‌کردید، هدایت می‌کند.

4-    تجربه
یک اصطلاح رایج در دنیای استارتاپ‌های وب وجود دارد که چنین می‌گوید: "سریع‌تر شکست بخورید" . به‌عبارت‌دیگر تنها با امتحان کردن ایده‌های زیاد و تلاش برای عملی کردن آن‌ها می‌توانید آنچه را که بهترین نتیجه را می‌دهد پیدا کرده و زمینه‌ای را که شما در آن پتانسیل بیشتری برای پیشرفت دارید، کشف کنید.
یک رویکرد این است که طراحان گرافیک می‌توانند هنگام تجربه کسب کردن با رسانه‌ها، مهارت‌ها و تکنیک‌های جدید نیز یادگیری خود را ادامه دهند؛ بنابراین بهتر است در سال جدید نیز به‌جای استفاده از فونت‌ها، رنگ‌ها، طرح‌بندی و نرم‌افزارهایی که در هر طرحی با آن‌ها برخورد می‌کنید، اندکی در کار خود تغییر ایجاد کرده و چیزهای جدید را امتحان کنید.

سبک حروف جدیدی انتخاب کنید. به‌جای طراحی دوبعدی، این بار طراحی سه‌بعدی را امتحان کنید. نرم‌افزارهای طراحی جدیدی را یاد بگیرید. به‌جای طراحی با مداد، طراحی با خودکار یا زغال و ... را امتحان کنید. یکی از قانون‌هایی را که تاکنون از آن‌ها تبعیت می‌کردید زیر پا بگذارید و ببینید چه رخ می‌دهد. اندازه قسمت‌های سفید را دو برابر کنید. خلاصه مطلب اینکه راه‌های مختلف را امتحان کنید تا چیزهای جدیدی کشف کنید.

ممکن است بسیاری از مواقع از این آزمون‌وخطا چیز مناسبی نصیبتان نشود، ولی بعضی مواقع آنچه به دست می‌آورید بسیار ارزشمند خواهد بود. حتی اگر نتوانستید چیز ارزشمندی به دست آورید، این فرآیند آزمون‌وخطا ذهنتان را بازتر خواهد کرد و به شما دید وسیع‌تری خواهد داد تا متوجه شوید که کدام‌یک از مهارت‌های خلاقانه‌تان نیاز به ارتقا دارد.


5-    با طراحان دیگر صحبت کنید
یکی از بهترین روش‌ها برای اینکه به‌عنوان یک طراح پیشرفت کنیم این است که با طراحان زیاد دیگری در تعامل باشیم؛ اما بعضی وقت‌ها این کار مشکل است. زمانی که شما باید تنها طراح در یک کمپانی بزرگ باشید، یا یک فریلنسر که به تنهایی در خانه کار می‌کند.
اما همه‌ی این‌ها جز بهانه‌ای بیش نیست. راه‌های ساده‌ی بسیاری وجود دارد که میتوانید از محیط خود بیرون آمده و با طراحان دیگر تماس داشته باشید.

در کارگاه‌ها، رویدادها و کنفرانس‌ها شرکت کنید. سعی کنید از طریق شبکه‌های اجتماعی با طراحان دیگر تعامل داشته و اطلاعاتی درباره‌ی آن‌ها به دست آورید. فروم‌ها را چک کنید. دوستی‌های جدیدی ایجاد کنید. درباره طراحی صحبت کنید. بحث‌هایی پیرامون مشکلات، چالش‌ها و سؤالات در مورد طراحی راه بیندازید. بر روی پروژه‌ای با همدیگر همکاری کنید. به طراحانی که به آن‌ها علاقه‌مند هستید ایمیل بفرستید و از آن‌ها بخواهید که شما را راهنمایی کنند.
خلاصه اینکه در سال جدید خودتان را مجبور به گسترده‌تر کردن روابطتان کنید. مطمئناً افراد شگفت‌انگیزی را ملاقات خواهید کرد و فراتر از آنچه که تصورش را می‌کنید از آن‌ها یاد خواهید گرفت.

6-    یک کتاب بخوانید
حتی اگر شما دارای یک مدرک تحصیلی هستید، طبق این گفته: "تحصیلات برای زندگی است"  شما هیچ موقع نباید از یاد گرفتن دست بردارید. پس دفعه بعد که یک سفر طولانی با قطار و اتوبوس داشتید، تلفن همراه خود را در حالت بی‌صدا قرار داده و مشغول خواندن یک کتاب در زمینه طراحی گرافیک شوید. مطمئناً این کار نسبت به چک کردن شبکه‌های اجتماعی‌، گزینه بهتری برای استفاده از وقتتان است.


فریلنسری ها بدانند

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۲ اسفند ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


فریلنسری ها بدانند

7 اپلیکیشن‌ کمتر موردتوجه قرار گرفته‌ شده برای طراحان فریلنسر

اپلیکیشن‌های زیادی همچون Slack، Behance، Freshbooks، Squarespace و ... وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها راحت‌تر و خلاقانه‌تر به یک طراح فریلنسر تبدیل شوید.

اما تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن که برخی از آن‌ها واقعاً فوق‌العاده هستند نیز برای همین منظور وجود دارند که ممکن است اصلاً تاکنون چیزی در مورد آن‌ها نشنیده باشید.

در این مقاله تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌هایی که می‌توانند به شما در ارتقا کار خود به‌عنوان یک فریلنسر کمک کنند و به احتمال زیاد تاکنون چیزی در مورد آن‌ها نشنیده‌اید را معرفی خواهیم کرد:

1-    Bidsketch
بررسی پیشنهادات مشتری می‌تواند کاری بسیار طاقت‌فرسا باشد. ساعت‌ها زمان گذاشتن برای کاری که به احتمال زیاد در آینده هیچ منفعت مالی برایتان نخواهد داشت، انرژی مادی و معنوی‌تان را تلف خواهد کرد؛ بنابراین پیدا کردن اپلیکیشنی که حداقل بتواند مدت‌زمانی که صرف این کار می‌کنید را کاهش دهد، برایتان بسیار سودمند خواهد بود.

Bidsketch قول می‌دهد که شما را در تهیه‌ی یک پروپوزال تخصصی برای مشتری در مدت یک دقیقه که دارای تعداد وسیعی از قالب‌‎‌های با قابلیت سفارشی‌سازی است، یاری کند. این اپلیکیشن به شما امکان تغییر در زبان پیش‌فرضش که به احتمال زیاد مایل به تغییر آن باشید را می‌دهد. صرف‌نظر از همه‌ی این‌ها، شروع به کار با این اپلیکیشن بسیار عالی است. علاوه بر این‌ها در این اپلیکیشن امکانات خودکاری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها هر قالبی را با محتوای قابل‌استفاده مجدد ازجمله پرداختی‌ها، متن، تصویر و ویدیو پر کنید.
کار Bidsketch تنها با فراهم آوردن امکانات نوشتن پروپوزال اولیه به اتمام نمی‌رسد. پس از تمام کردن این کارها می‌توانید پروپوزال تهیه شده را توسط سیستم Bespoke به مشتریان خود توزیع کرده و تحلیل‌هایی از قبیل اینکه چه کسی و برای چه مدتی آن را نگاه کرده و آیا آن را دانلود کرده یا نه، به دست آورید.

 

2-    Shake
اغلب اوقات یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌هایی که ممکن است هنگام شروع کار خود به‌عنوان یک فریلنسر داشته باشید، برخورد با کلیه جنبه‌های قانونی کار مشتری است؛ اما یک خبر خوب این است که می‌توانید در این زمینه از تعداد بسیار زیاد کمک‌های آنلاینی که وجود دارد، استفاده کنید. یکی از بهترین آن‌ها Shake است که قول می‌دهد تا توافقات قانونی را بر پایه قالب قرارداد فقط در عرض یک ثانیه امضا کرده و ارسال کند.

ممکن است فکر کنید که قانون بیش‌ازاندازه سخت و پیچیده است و یک قالب قرارداد به‌اندازه‌ای که قادر باشد همانند یک وکیل بامهارت، قانونی بودن این برگه‌ها را بررسی کند، جامع نیست. بله درست است؛ اما باید در نظر بگیرید که جز در مواردی که یک پروژه بزرگ چندمیلیونی را برای یک مشتری مهم انجام می‌دهید، در بقیه موارد هزینه بررسی نامه نسبت به پروژه بسیار بالا خواهد بود؛ بنابراین در این‌گونه مواقع استفاده از این اپلیکیشن که استفاده از آن نیز آسان است پیشنهاد می‌شود.

3-    Rescue Time
به‌عنوان یک فریلنسر، گاهی مواقع فهمیدن اینکه آیا از وقتتان به‌طور عاقلانه و سازنده استفاده می‌کنید یا نه کار بسیار سختی است. برای مثال، چه مدت از وقت خود را واقعاً به طراحی اختصاص می‌دهید و چه مقدارش را برای نوشتن ایمیل صرف می‌کنید. زمانی که اطلاعات دقیقی در مورد این زمان‌ها داشته باشید می‌توانید به‌طورقطع بدانید که یک پروژه‌ی خاص چقدر وقت می‌گیرد و اینکه آیا شما واقعاً به اندازه‌ای که خودتان فکر می‌کنید پربار عمل می‌کنید یا خیر. همچنین با این اطلاعاتی که به دست آورده‌اید پی خواهید برد که به چه کارهای کم‌اهمیتی، زمان زیادی نسبت به ارزششان صرف می‌کنید.

Rescue Time یک اپلیکیشن فوق‌العاده برای پیگیری اینکه زمان‌های ارزشمندتان واقعاً به چه کاری صرف می‌شود، است. می‌توان گفت این نرم‌افزار گونه‌ای نرم‌افزار تحلیلی برای زندگی شماست. شما به نرم‌افزار می‌گویید که کدام تسک مهم و باارزش بوده و کدام‌یک دارای اهمیت کم‌تر و کم‌ارزش‌تر است (برای مثال استفاده از اپلیکیشن‌های خاص و یا بازدید کردن از برخی وب‌سایت‌ها). در این هنگام Rescue Time در پس‌زمینه اجرا شده و اطلاعات جامعی از اینکه شما چه مدت‌زمان برای هر یک از آن‌ها صرف می‌کنید را ثبت می‌کند.

شما می‌توانید بعداً این رکوردهای با جزئیات را که در مورد کارهایی هستند که واقعاً برای آن‌ها وقت صرف کرده‌اید، مطالعه کنید. خواهید دید که آنچه از این اطلاعات به دست می‌آورید بسیار متفاوت‌تر از آنچه تاکنون فکر می‌کردید انجام می‌دهید، هستند. حتی شما می‌توانید نرم‌افزار را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که دسترسی برای وب‌سایت خاصی را پس از گذشت مدت‌زمان مشخصی سلب کند.


4-    Tomato Timer
آیا شما به‌عنوان یک فریلنسر از نظم کافی برخوردار نیستید و یا اینکه در تمرکز کردن طولانی‌مدت با مشکل مواجه هستید؟ اگر چنین است، همان‌گونه که یک فیت بیت می‌تواند به شما کمک کند که به‌طور منظم ورزش کنید، Tomato Timer نیز قادر است که به شما کمک کند تا پربارتر باشید.

این اپلیکیشن بر پایه تکنیک مدیرت زمان پومودورو کار می‌کند. این تکنیک توسط فرانچسکو سیریلو ابداع شده که هدف آن کمک به سازنده‌تر و پربارتر بودن در کار است. روش کار چنین است. شما خودتان در مورد تسکی که در حال کار بر روی آن هستید تصمیم می‌گیرید. سپس بر روی دکمه‌ی پومودورو کلیک می‌کنید. با این کار زمان 25 دقیقه به‌طور معکوس شروع به شمارش می‌کند. تا منقضی شدن این مدت‌زمان شما کار بر روی تسک خود را ادامه می‌دهید. پس از این مدت یک استراحت کوتاه 5 دقیقه‌ای خواهید داشت. پس از هر 4 دوره یعنی پس از 2 ساعت، یک استراحت طولانی‌تر (10 دقیقه‌ای) خواهید داشت.

شاید این برنامه بسیار سخت و غیرقابل انعطاف به نظر برسد اما بسیاری از فریلنسر‌ها اقرار کرده‌اند که این برنامه دقیقاً همان نوع از نظمی است که به آن‌ها کمک کرد تا در مسیر خود بمانند و همه کارها را بدون خیال‌پردازی و پرت شدن حواسشان به اتمام برساند. پس ارزشش را دارد که شما هم امتحان کنید.

5-    TinyScanner
اگرچه ما در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم، اما هنوز هم تعداد زیادی از قطعه کاغذها وجود دارند که فریلنسرهای ‎طراح مجبورند با آن‌ها کنار بیایند. برای مثال برگه‌های رسید و قرارداد، عکس‌ها، گزارشات و تعداد بسیار زیادی از انواع دیگر مدارک پرینت شده. پس این اپلیکیشن سودمند که در iOS و اندروید قابل‌استفاده است و قادر است تلفن هوشمند یا تبلت شما را به یک اسکنر تبدیل کند، می‌تواند شما را از سختی‌های زیادی نجات می‌دهد.

TinyScanner این امکان را به شما می‌دهد که اسناد و مدارک و هر آنچه نیاز داشتید را توسط دوربین تبلت یا تلفن همراهتان اسکن کرده و تبدیل به PDF کنید. می‌توانید مدارک‌هایتان را رنگی یا سیاه‌وسفید اسکن کنید، اندازه صفحات را برای خروجی PDF شخصی‌سازی کنید (مثلاً در اندازه A4 و یا اندازه‌های دیگر). همچنین با استفاده از ایجاد یک پسورد، امینت را برای فایلی که ساخته‌اید فراهم کنید.

پس از اینکه فایل را ساختید، می‌توانید آن را توسط ایمیل، Dropbox، Evernote، Google Drive و OneDrive به اشتراک بگذارید و یا فقط به کامپیوتر خود بفرستید. حتی می‌توانید توسط اپلیکیشن Tiny Fax، فایل خروجی را فکس کنید.

6-    Freedom
شما چقدر از زمان‌های مفید خود را با تلفن همراه‌تان تلف می‌کنید؟ اپلیکیشن Freedom برای کسانی که نمی‌توانند با حواس‌پرتی که تلفن‌هراه‌شان به وجود می‌آورد مقابله کنند، ابزار کنترلی بسیار سودمندی است.

این اپلیکیشن در حدود بیش از یک‌چهارم میلیون کاربر دارد. Freedom این امکان را به شما می‌دهد که در زمان‌هایی که مشغول کار بر روی تسکی هستید، بتوانید اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایی که حواس‌پرتی بیشتری برای شما ایجاد می‌کنند را به‌راحتی مسدود کنید. این اپلیکیشن در ویندوز، iPhone، iPad و مک قابل‌استفاده است. می‌توانید Freedom را متناسب با ساعات کاری که در طول یک روز دارید، زمان‌بندی کنید. استفاده از این اپلیکیشن یک روش بسیار عالی برای کمک به شما در تمرکز بر روی کارهایی است که در دست دارید. نتیجه استفاده از آن به دست آوردن فرصت کافی برای زندگی کاری‌تان است.

7-    Teuxdeux
تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن برای مدیریت کارهایی که باید انجام دهیم وجود دارد. پس ایده ساخته ‌شدن Teuxdeux، چیز جدیدی نیست. ولی آنچه این اپلیکیشن را متمایز می‌کند، ظاهر قانع‌کننده و قابلیت استفاده بالای آن است.

هدف از ایجاد Teuxdeux ساخت اپلیکیشنی بود که استفاده از آن به سادگی استفاده از یک کاغذ لیست کارها بوده ولی دارای قابلیت‌های اضافه‌تر دنیای دیجیتال باشد. برای مثال، آن کاری را که شما تیک نمی‌زنید، به‌طور خودکار به روز بعد منتقل می‌شود. یا مثلاً می‌توانید کارهایی را که به‌طور کامل انجام گرفته‌اند پنهان کنید و یا کارهایی را که نمی‌توانید امروز انجام دهید به روز بعد منتقل کنید.

باوجوداینکه این اپلیکیشن هنوز به طور گسترده‌ای شناخته شده نیست، ولی کاربرپسند بودن و قابلیت استفاده بودنش، جایگاهی ویژه را در بین طراحان برجسته به دست آورده است.


چرا ویدیو آنلاین یکی از الزامات استراتژی بازاریابی تلفن همراه به شمار می‌رود؟

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ بهمن ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


چرا ویدیو آنلاین یکی از الزامات استراتژی بازاریابی تلفن همراه به شمار می‌رود؟

این روزها هنگامی‌که مشتریان به چیزی احتیاج پیدا می‌کنند یا چیزی را می‌خواهند، ناخودآگاه به سمت گوشی خود می‌روند. آن‌ها بلافاصله به دنبال پاسخی درست هستند. آیا در این مواقع فرصتی برای برندها وجود دارد؟ تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که پاسخ این پرسش مثبت است. درواقع بازدیدکنندگان تلفن همراه تمایل دارند که ویدیوهای تبلیغاتی و ویدیوهای متعلق به برندها را تماشا کرده و آن‌ها را به اشتراک بگذارند و به‌این‌ترتیب با آن‌ها احساس ارتباط نزدیک کنند.

در عصر تلفن همراه، مشتریان در طول روز میکرو لحظه‌های بی‌شماری را در هنگام کشف علایق خود، حل مشکلاتشان، جست‌وجو کردن محصولات و در تصمیم‌گیری‌های خود تجربه می‌کنند. این میکرو لحظه‌ها، میدان رقابت جدیدی را برای قلب‌ها، ذهن‌ها و کیف پول‌ها به وجود آورده است.

به‌طور فزاینده شاهد آن هستیم که این لحظات در هنگامی‌که کاربران در حال تماشای ویدیو در تلفن‌های همراهشان هستند نیز اتفاق می‌افتند. وقتی صحبت از بینندگان ویدیوهای دیجیتال می‌شود، صفحات کوچک ولی توانمند تلفن همراه تأثیر عمیق و مهمی را دارند. درواقع 50 درصد بازدیدکنندگان جهانی یوتیوب، از طریق دستگاه‌های تلفن همراه از آن استفاده می‌کنند. همچنین طی تحقیقات انجام شده، اکثر افراد در هنگامی‌که از طریق تلفن همراه ویدیویی را تماشا می‌کنند نسبت به هنگامی‌که این کار را از طریق تلویزیون انجام می‌دهند، دارای تمرکز بیشتری هستند. برای این افراد تلفن همراه دومین و یا سومین صفحه نمایش محسوب نمی‌شود، بلکه اولین است.

اخیراً تحقیقاتی برای پی بردن به این موضوع که چگونه می‌توان از این تمایل و اشتیاقی که نسبت به ویدیو در موبایل وجود دارد به نفع برندها استفاده کرد، صورت گرفته است. در این تحقیقات بر روی کاربران زیادی که از طریق دستگاه‌های متنوعی به تماشای ویدیو می‌پردازند، بررسی‌هایی انجام شده‌ است. نتایج حاصل از این بررسی‌ها جالب‌توجه است. نتایج نشان می‌دهند: بینندگان ویدیو از تلفن‌های هوشمند نسبت به همتایانشان که ویدیوها را از دسکتاپ یا تلویزیون تماشا می‌کنند، به‌طور قابل توجهی تمایل بیشتری به تماشا کردن، به اشتراک‌گذاری محتواهای ویدیویی برندها و تبلیغات ویدیویی آن‌ها دارند و احساس ارتباط و نزدیکی بیشتری با این ویدیوها می‌کنند.

ادامه مطلب


چگونه کسب‌وکار رویایی خود را شروع کنید تا به شکست نینجامد

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ بهمن ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


چگونه کسب‌وکار رویایی خود را شروع کنید تا به شکست نینجامد

 

قبل از شروع کسب‌وکارتان پایه‌های مالی‌ خود را محکم کنید.
با اشتیاق شدید برای شروع کسب‌وکار خود ممکن است وسوسه شوید و بر روی اندوخته‌های زندگی‌تان ریسک کنید. درست است که هیچ چیز دیگری بهتر از خودتان برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد، اما اگر با این منطق پیش روید ممکن است با شکست کسب‌وکارتان با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شوید.

مناسب با سن خود ریسک کنید
به گفته‌ی Rohit Arora، مدیر اجرایی Biz2Credit، پس از عبور از دوره میان‌سالی، سرمایه‌گذاری بر روی کسب‌وکار جدید را محدود کنید و بیشتر از 30% از پس‌انداز خود را صرف کار جدید نکنید. به این دلیل که اگر کارها مطابق میل شما پیش نرفت، بتوانید به وضعیت سابق برگردید. در بیشتر مواقع خرید یک کسب‌وکار موجود بسیار بهتر از شروع کسب‌وکاری جدید است. درصورت خرید کسب‌وکار موجود، مناسبات مالی و بازاری قابل پیش‌بینی هستند و طبیعتا مدیریت آنها آسانتر خواهد بود.
دقت کنید که از چه پولی می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید. قبل از دوره میان‌سالی، استفاده از پولی که برای بازنشستگی خود پس‌انداز کرده‌اید و یا گرفتن یک وام از بانک مقبول به نظر می‌رسند؛ اما این کارها پس از دوره میان‌سالی ریسک بسیار بالایی محسوب میشوند. به گفته‌ی استیو کینگ، افراد پس از 45 سالگی باید در مورد به خطر انداختن پس‌انداز دوره بازنشستگی و ریسک بر روی خانه خود، بیشتر فکر کنند.

در مورد شروع قانونی کسب‌وکار خود خوب فکر کنید
ایجاد یک شرکت با مسئولیت محدود در آینده برایتان شکاف‌های قانونی ایجاد می‌کند. شما که نمی‌خواهید دارایی‌های خود را به خطر بیندازید. با حسابدار خود در مورد اینکه می‌خواهید کدام‌یک از مدل های ثبت شرکت را انتخاب ‌کنید، مشورت کنید. بسیاری از کارآفرینان به دلیل اینکه تأسیس شرکت با مسئولیت محدود آسان تر است این گزینه را انتخاب می کنند.

خود را بیمه کنید
 بیمه مسئولیت کسب‌وکار برای پوشش مواقعی که خطایی مرتکب می‌شوید و بیمه مسئولیت عمومی برای پوشش خسارت‌های شخصی‌تان و یا خسارت به دارایی‌هایتان توصیه می‌شود.

دوران بازنشستگی خود را هم در نظر بگیرید
بعید به نظر می‌رسد که در این زمان بتوانید برای نیازهای ضروری دوره بازنشستگی هم پس‌انداز کنید؛ اگر مقداری پول تا زمانی که بتوانید بیشتر پس‌انداز کنید، کنار بگذارید، به‌زودی متوجه خواهید شد که سرمایه قابل توجهی اندوخته‌اید.


تکنولوژی بیکن بازار خرده فروشی را تغییر می دهد

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۱۵ دی ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


تکنولوژی بیکن بازار خرده فروشی را تغییر می دهد

چگونه تکنولوژی بیکن می‌تواند باعث تغییر بازاریابی خرده‌فروشی شود؟

تکنولوژی بیکن برای تغییر روندی که مشتریان با برند‌ها تعامل می‌کنند، کاملاً آماده است. این تکنولوژی باعث مفیدتر شدن ابزارها شده، همچنین در راهی که خرده‌فروشان تأثیر آفلاین تبلیغات آنلاین را اندازه‌گیری می‌کنند، تحول بزرگی ایجاد کرده است.

هنگامی‌که صحبت از بازاریابی حساس و نکته بینانه می‌شود، آنچه بیشتر از همه به ذهن می‌رسد، تکنولوژی بیکن است. درواقع انتظار می‌رود که در سال جاری بیشتر از یک‌میلیون بیکن در فروشگاه‌های خرده‌فروشی ایالات‌متحده نصب شود؛ اما اکنون بیشتر بازاریاب‌ها فقط در مورد اینکه از بیکن برای نوتیفیکیشن‌های تلفن همراه استفاده کنند، فکر می‌کنند.

برای مشتریان، این تکنولوژی به معنای یک خرید بی‌دردسر است، چراکه توسط این تکنولوژی شکاف‌های اندکی در بین کانال‌های مختلف به وجود می‌آید. از طرف دیگر این تکنولوژی برای خرده‌فروش‌ها به معنای رسیدن به شخص مناسب در موقعیت و زمان مناسب با پیام مناسب است. همچنین این تکنولوژی معیارهای جدید و بهبودیافته را برای داشتن مقیاسی از موفقیت فراهم می‌آورد.

تکنولوژی بیکن تجربه‌ی خرید بدون شکاف از طریق کانال‌های مختلف را فراهم می‌آورد;
برای درک بهتر تکنولوژی بیکن، به یکی از قدیمی‌ترین‌‌های این تکنولوژی توجه کنید: فانوس‌های دریایی. فانوس دریایی به‌وسیله‌ی نورافکن‌ها، موقعیت را نشان می‌دهد و تکنولوژی بیکن راهنماهای فیزیکی هستند که سیگنال‌هایی به دستگاه‌های تلفن همراه می‌فرستند.

این سیگنال‌های بیکن، روشی که افراد با محیط اطراف خود ارتباط برقرار می‌کنند را بهبود می‌بخشد. درواقع این کار با دادن اطلاعات درباره‌ی اینکه در چه موقعیتی قرار دارند‌، صورت می‌گیرد. برای مثال می‌توان از طریق اپلیکیشنی فوری که وابسته به تکنولوژی بیکن است، به سهولت هزینه را در پارک مترها پرداخت کرد؛ و یا به‌راحتی می‌توان زمان‌های معمول رستوران موردعلاقه‌ی خود را چک کرده و به‌این‌ترتیب از هدر رفتن زمان زیادی که صرف انتظار می شودجلوگیری کرد.

نوتیفیکیشن‌های محلی (Nearby Notifications) با کمک به خریداران برای انجام کارها توسط تلفن همراهشان، تجربه‌ی خوبی را در خرید در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. برای مثال، اسکن کردن لوازم برای داشتن اطلاعاتی از آن‌ها و یا تقسیم صورت‌حساب برای میز آن‌ها در یک رستوران. همچنین این تکنولوژی، به دست آوردن اطلاعات مفید را برای مشتریان راحت‌تر می‌کند.

درحالی‌که این نوع از ارتباطات اغلب به انواع دیگری از سیگنال‌های ارتباطی تکیه می‌کنند، سیگنال‌های بیکن صحت و کیفیت را در سطح بالاتری ارائه می‌دهند. برای بازاریاب‌ها، بیکن می‌تواندبه عنوان یک پل برای برندها تلقی شود . مخصوصاً در دنیایی که اومنی چنل (omni-channel) 

درحال‌توسعه و تبدیل شدن به یک هنجار است و مشتریان انتظار دارند که آنچه را می‌خواهند در همان زمان به دست آورند. این فرصت‌ بزرگی است: حتی اکنون نیز، دستگاه‌های با سیستم‌عامل اندروید همه‌ساله بیشتر از 40 میلیون پرس‌وجو را از سرویس‌های گوگل درخواست می‌کنند.

 

 

ادامه مطلب


هدفگذاری انلاین کسب و کارهای کوچک

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۹ دی ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


هدفگذاری انلاین کسب و کارهای کوچک

هدف‌گذاری‌های آنلاینی که کسب‌وکارهای کوچک با اهداف بزرگ، باید برای خود تنظیم کنند

احتمالاً به‌تازگی دنیای مجازی را پذیرفته‌اید و تصمیم گرفته‌اید که کسب‌وکار خود را به‌صورت آنلاین نیز توسعه دهید؛ اما چگونه باید شروع کنید؟
بهترین انتخاب این است که شروعی ساده داشته باشید. برای این کار در اولین قدم باید هدف‌گذاری کرده، سپس برنامه‌ای برای رسیدن به این اهداف تنظیم کنید و در ادامه اطمینان حاصل کنید که به‌طور مستمر پیشرفت خود را اندازه‌گیری می‌کنید. در ادامه، این مراحل را تشریح می‌کنیم:

ادامه مطلب


8 کاری که می‌توانید برای پیشرفت بازاریابی آنلاین خود انجام دهید

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۷ دی ۱۳۹۵    در مورد خدمات


8 کاری که می‌توانید برای پیشرفت بازاریابی آنلاین خود انجام دهید

8 کاری که می‌توانید برای پیشرفت بازاریابی آنلاین خود انجام دهید

1-    برقراری ارتباط از طریق ایمیل
•    هنگامی‌که نوبت به فرستادن ایمیل می‌رسد، هیچ‌یک از ما با این کلمه احساس غریبگی نمی‌کنیم. شاید فرستادن ایمیل برای هرکسی کاری کاملاً واضح و راحت باشد ولی در بازاریابی آنلاین، هنگام استفاده از ایمیل باید به نکته مهمی دقت کنید. آوردن نام و آدرس ایمیل در بخش " از طرف " در ایمیل، یک راه بسیار عالی برای حصول اطمینان از این‌که دریافت‌کننده ایمیل، شما را می‌شناسد است. همچنین این کار به آن‌ها اطمینان لازم را می‌دهد تا به محتوایی که برایشان می‎‌فرستید، اعتماد کنند.
•    تعداد کلمات بخش موضوع را در حدود کمتر از 10 کلمه نگه دارید. دقت کنید که اگر بخش موضوع ضعیف باشد، حتی بهترین ایده‌های کمپین نیز می‌تواند نادیده گرفته شود. آنچه در بخش موضوع می‌نویسید، بهتر است ساده بوده و به نقاط اصلی اشاره کند. سعی کنید جوهره مطالب ایمیل که بر روی مهم‌ترین بخش آن متمرکز بوده و بیشترین ارتباط را با موضوع آن دارد، در این قسمت بنویسید.

2-    جست‌وجو را در نظر بگیرید
وب‌سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو بهینه کنید (SEO). اینکه وب‌سایت شما در نتیجه‌ی نمایش داده شده در موتورهای جست‌وجو چگونه عمل می‌کند، به فاکتورهای متنوع و زیادی بستگی دارد. به‌طور عمده، این موضوع به حصول اطمینان از اینکه کلمات روی وب‌سایت شما با پست‌های وبلاگ و محتواهای جدید مرتبط بوده و به‌روزرسانی می‌شوند، وابسته است. همچنین تعداد وب‌سایت‌های دیگری که به وب‌سایت شما لینک داده شده‌اند نیز نقش مهمی در SEO وب‌سایت شما دارند، مخصوصاً اگر آن‌ها مربوط به شبکه‌های اجتماعی باشند.


3-    کمپین جست‌وجوی خود را ارتقا دهید
•    از قدرتی که یک پیشنهاد خاص می‌تواند داشته باشد استفاده کنید. افراد معمولاً به دنبال معامله کردن هستند، بنابراین با پیشنهادهایی که در پیش روی آن‌ها می‌گذارید، می‌توانید باعث دوام بیشتر تبلیغ‌هایتان شوید. به راه انداختن یک حراج نیز روشی هوشمندانه برای جلب‌توجه محسوب می‌شود. جزئیات مربوطه را به قسمت توضیحات اضافه کنید و اگر مدت زمانی که برای این حراج در نظر گرفته‌اید محدود است، بهتر است زمان اتمام آن را نیز در این قسمت خاطرنشان کنید.
•    زمانی که یک اقدام جالب و متمایز را برای جلب‌توجه انجام می‌دهید، بهتر است مشتریان را نیز در جریان قدم بعدی که برای آن‌ها در نظر گرفته‌اید، قرار دهید. تحقیقات نشان می‌دهند که مشتریان در مقابل تبلیغاتی که قدم بعدی واضحی دارند، واکنش بهتری نشان می‌دهند. برای مثال در "خرید " یا "رزرو یک میز ". بنابراین اطمینان حاصل کنید که مشتریان را از آنچه پس از کلیک بر روی تبلیغات رخ خواهد داد، مطلع کرده‌اید.

4-    موردتوجه قرار گرفتن به‌صورت محلی
از لیست‌های کسب‌وکار رایگان استفاده کنید. اغلب افراد برای پیدا کردن چیزهایی که به آن‌ها نیاز دارند از موتورهای جست‌وجو استفاده می‌کنند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که کسب‌وکار خود را در Google My Business ثبت کرده‌اید.
اگر در آگهی‌های خود یک شماره تماس قرار دهید، مشتریان برای تماس مستقیم با شما بیشتر دلگرم‌ خواهند شد. همچنین با اضافه کردن مکان، به کاربران تلفن‌های هوشمند کمک می‌کنید که به‌راحتی شما را پیدا کنند.

5-    حضور عمیق در شبکه‌های اجتماعی
سعی کنید تا در شبکه‌های اجتماعی ارتباطات مناسب ایجاد کنید. زمانی که حساب کاربری
فیس‌بوک یا توییتر ایجاد می‌کنید به آنچه می‌گویید و نیز لحن گفتار خود توجه ویژه داشته باشید. با شروع به حضور در این شبکه‌ها، اهداف کسب‌وکار خود را نیز در پروفایل خود ذکر کرده و همواره دقت کنید که پست‌هایتان در راستای این اهداف و مرتبط با آن‌ها باشند. همچنین بررسی کنید که واکنش کاربران نسبت به محتواهایتان چگونه است. برای مثال، اگر تصاویر محصولات، بیشتر پسند میشوند و کاربران نظرات بیشتری برای آن‌ها می‌گذارند، درنتیجه این موضوع می‌تواند در مورد نوع پست‌ها، یک رویکرد مناسب به شما بدهد که می‌توانید آن را دنبال کنید. به یاد داشته باشید که صفحات پروفایل زیادی
در نتایج جست‌وجو برای کاربران نمایش داده می‌شود، بنابراین می‌توانید با گذاشتن پست‌هایی با مطالب مفید، به‌هنگام و دارای بار اطلاعاتی، شانس پیدا شدن صفحه‌ی خود را افزایش دهید.

6-    کشف فرصت‌هایی که تلفن همراه به وجود آورده و استفاده از آن‌ها
وب‌سایت خود را تلفن همراه پسند (mobile-friendly) کنید. امروزه 87 درصد از کاربران، تلفن همراه خود را به‌طور شبانه‌روزی در کنار خود دارند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که وب‌سایتتان در تلفن همراه نیز به‌طور مناسب نمایش داده می‌شود. حداقل باید مطمئن باشید که وب‌سایتتان در تلفن همراه قابل کلیک کردن بوده و کاربران به‌راحتی می‌توانند با شما در تماس باشند. بهتر از آن، این است که تمام وب‌سایتتان را ریسپانسیو کنید. به‌این‌ترتیب وب‌سایت متناسب با صفحه‎‌‌ی هر نوع دستگاهی که با آن باز می‌شود به‌طور اتوماتیک تنظیم شده و ظاهر مناسب به خود می‌گیرد.

7-     تلفن همراه می‌تواند تبلیغات را برای شما آسان‌تر کند
از قدرتی که تبلیغات در تلفن همراه میتواند داشته باشد، بهترین استفاده را ببرید. زمانی که کاربران با استفاده از تلفن همراه خود جست‌وجو می‌کنند، تمایل دارند که از کلمات کلیدی کوتاه‌تر و کمتر استفاده کنند؛ بنابراین قبل از اینکه تبلیغات در تلفن همراه را شروع کنید، در مورد عبارت‌هایی که مشتریان بالقوه ممکن است جست‌وجو کنند، خوب فکر کنید.
همچنین وب‌سایتتان را در تلفن همراه امتحان کنید. چگونه نمایش داده می‌شود؟ آیا حرکت در آن و کلیک بر روی لینک‌ها را می‌توان به‌راحتی در آن انجام داد؟ به یاد داشته باشید که وب‌سایت‌های تلفن همراه پسند مناسب، بازدیدکنندگان را به خریداران تبدیل می‌کنند.

8-    از ویدیو به بهترین نحو ممکن استفاده کنید
با به کار بردن تبلیغات ویدیویی، مشتریان جدید پیدا کنید. تبلیغات ویدیویی یک راه بسیار خوب برای به دست آوردن مشتری جدید و برقراری ارتباط با آن‌هاست. هنگام ساختن تبلیغات ویدیویی، دقت کنید که زمان آن کمتر از 30 ثانیه باشد، همچنین در لحظات ابتدایی نام برندتان را برده و یا آن را نمایش دهید، در این صورت احتمال کمی وجود دارد که کاربران بدون باز کردن این ویدیوها از آن‌ها رد شوند. به یاد داشته باشید که در برخی از شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات ویدیویی که ساخته‌اید، برای چند ثانیه‌ی اول پس از شروع نماش، بدون صدا نمایش داده خواهند شد، بنابراین در مورد روش‌هایی فکر کنید که در این لحظات بحرانی که ویدیو هنوز صدا ندارد، توجه بازدیدکننده از ویدیو منحرف نشده و ارتباط با وی تا شروع صدا همچنان ادامه داشته باشد.


چرا بازاریابی برند به یک فرمول جدید نیاز دارد؟

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۴ دی ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


چرا بازاریابی برند به یک فرمول جدید نیاز دارد؟

این روزها دیگر فقط یک بازاریابی عالی کافی نیست. سروصدا به پا کردن به‌یادماندنی‌تر است. حصول اطمینان از این‌که به اهداف این کار رسیده‌ایم یا نه، کار سختی است. در این مقاله بیشتر در این مورد بحث خواهیم کرد.

ادامه مطلب


ارتقاء کارایی بازاریابی دیجیتال

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۴ دی ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


ارتقاء کارایی بازاریابی دیجیتال

چشم‌اندازی سازمانی: ارتقاء کارایی بازاریابی دیجیتال
تلفن همراه یک بستر رقابت جدید برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود. هنوز هم بسیاری از کسب‌وکارها در درک این موضوع که چگونه بازاریابی دیجیتال می‌تواند پیشرفتشان را تحت تأثیر قرار دهد، با مشکل روبه‌رو هستند.
در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه برندها می‌توانند در دنیایی که در آن تلفن همراه حرف اول را می‌زند، کارایی خود را افزایش دهند.

در سایه‌ی بازاریابی دیجیتال، برندها می‌توانند درک عمیقی از مشتریان خود به دست آورند، درنتیجه قادر خواهند بود تا تجربه‌های ارزشمندی برای آن‌ها فراهم کنند. از طرف دیگر تلفن همراه چالش‌هایی را برای بازاریاب‌ها به وجود آورده است، زیرا آن‌ها را مجبور به تلاش برای پی بردن به تأثیر واقعی تلفن همراه کرده است.

ادامه مطلب