فریلنسری ها بدانند

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۲ اسفند ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


فریلنسری ها بدانند

7 اپلیکیشن‌ کمتر موردتوجه قرار گرفته‌ شده برای طراحان فریلنسر

اپلیکیشن‌های زیادی همچون Slack، Behance، Freshbooks، Squarespace و ... وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها راحت‌تر و خلاقانه‌تر به یک طراح فریلنسر تبدیل شوید.

اما تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن که برخی از آن‌ها واقعاً فوق‌العاده هستند نیز برای همین منظور وجود دارند که ممکن است اصلاً تاکنون چیزی در مورد آن‌ها نشنیده باشید.

در این مقاله تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌هایی که می‌توانند به شما در ارتقا کار خود به‌عنوان یک فریلنسر کمک کنند و به احتمال زیاد تاکنون چیزی در مورد آن‌ها نشنیده‌اید را معرفی خواهیم کرد:

1-    Bidsketch
بررسی پیشنهادات مشتری می‌تواند کاری بسیار طاقت‌فرسا باشد. ساعت‌ها زمان گذاشتن برای کاری که به احتمال زیاد در آینده هیچ منفعت مالی برایتان نخواهد داشت، انرژی مادی و معنوی‌تان را تلف خواهد کرد؛ بنابراین پیدا کردن اپلیکیشنی که حداقل بتواند مدت‌زمانی که صرف این کار می‌کنید را کاهش دهد، برایتان بسیار سودمند خواهد بود.

Bidsketch قول می‌دهد که شما را در تهیه‌ی یک پروپوزال تخصصی برای مشتری در مدت یک دقیقه که دارای تعداد وسیعی از قالب‌‎‌های با قابلیت سفارشی‌سازی است، یاری کند. این اپلیکیشن به شما امکان تغییر در زبان پیش‌فرضش که به احتمال زیاد مایل به تغییر آن باشید را می‌دهد. صرف‌نظر از همه‌ی این‌ها، شروع به کار با این اپلیکیشن بسیار عالی است. علاوه بر این‌ها در این اپلیکیشن امکانات خودکاری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها هر قالبی را با محتوای قابل‌استفاده مجدد ازجمله پرداختی‌ها، متن، تصویر و ویدیو پر کنید.
کار Bidsketch تنها با فراهم آوردن امکانات نوشتن پروپوزال اولیه به اتمام نمی‌رسد. پس از تمام کردن این کارها می‌توانید پروپوزال تهیه شده را توسط سیستم Bespoke به مشتریان خود توزیع کرده و تحلیل‌هایی از قبیل اینکه چه کسی و برای چه مدتی آن را نگاه کرده و آیا آن را دانلود کرده یا نه، به دست آورید.

 

2-    Shake
اغلب اوقات یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌هایی که ممکن است هنگام شروع کار خود به‌عنوان یک فریلنسر داشته باشید، برخورد با کلیه جنبه‌های قانونی کار مشتری است؛ اما یک خبر خوب این است که می‌توانید در این زمینه از تعداد بسیار زیاد کمک‌های آنلاینی که وجود دارد، استفاده کنید. یکی از بهترین آن‌ها Shake است که قول می‌دهد تا توافقات قانونی را بر پایه قالب قرارداد فقط در عرض یک ثانیه امضا کرده و ارسال کند.

ممکن است فکر کنید که قانون بیش‌ازاندازه سخت و پیچیده است و یک قالب قرارداد به‌اندازه‌ای که قادر باشد همانند یک وکیل بامهارت، قانونی بودن این برگه‌ها را بررسی کند، جامع نیست. بله درست است؛ اما باید در نظر بگیرید که جز در مواردی که یک پروژه بزرگ چندمیلیونی را برای یک مشتری مهم انجام می‌دهید، در بقیه موارد هزینه بررسی نامه نسبت به پروژه بسیار بالا خواهد بود؛ بنابراین در این‌گونه مواقع استفاده از این اپلیکیشن که استفاده از آن نیز آسان است پیشنهاد می‌شود.

3-    Rescue Time
به‌عنوان یک فریلنسر، گاهی مواقع فهمیدن اینکه آیا از وقتتان به‌طور عاقلانه و سازنده استفاده می‌کنید یا نه کار بسیار سختی است. برای مثال، چه مدت از وقت خود را واقعاً به طراحی اختصاص می‌دهید و چه مقدارش را برای نوشتن ایمیل صرف می‌کنید. زمانی که اطلاعات دقیقی در مورد این زمان‌ها داشته باشید می‌توانید به‌طورقطع بدانید که یک پروژه‌ی خاص چقدر وقت می‌گیرد و اینکه آیا شما واقعاً به اندازه‌ای که خودتان فکر می‌کنید پربار عمل می‌کنید یا خیر. همچنین با این اطلاعاتی که به دست آورده‌اید پی خواهید برد که به چه کارهای کم‌اهمیتی، زمان زیادی نسبت به ارزششان صرف می‌کنید.

Rescue Time یک اپلیکیشن فوق‌العاده برای پیگیری اینکه زمان‌های ارزشمندتان واقعاً به چه کاری صرف می‌شود، است. می‌توان گفت این نرم‌افزار گونه‌ای نرم‌افزار تحلیلی برای زندگی شماست. شما به نرم‌افزار می‌گویید که کدام تسک مهم و باارزش بوده و کدام‌یک دارای اهمیت کم‌تر و کم‌ارزش‌تر است (برای مثال استفاده از اپلیکیشن‌های خاص و یا بازدید کردن از برخی وب‌سایت‌ها). در این هنگام Rescue Time در پس‌زمینه اجرا شده و اطلاعات جامعی از اینکه شما چه مدت‌زمان برای هر یک از آن‌ها صرف می‌کنید را ثبت می‌کند.

شما می‌توانید بعداً این رکوردهای با جزئیات را که در مورد کارهایی هستند که واقعاً برای آن‌ها وقت صرف کرده‌اید، مطالعه کنید. خواهید دید که آنچه از این اطلاعات به دست می‌آورید بسیار متفاوت‌تر از آنچه تاکنون فکر می‌کردید انجام می‌دهید، هستند. حتی شما می‌توانید نرم‌افزار را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که دسترسی برای وب‌سایت خاصی را پس از گذشت مدت‌زمان مشخصی سلب کند.


4-    Tomato Timer
آیا شما به‌عنوان یک فریلنسر از نظم کافی برخوردار نیستید و یا اینکه در تمرکز کردن طولانی‌مدت با مشکل مواجه هستید؟ اگر چنین است، همان‌گونه که یک فیت بیت می‌تواند به شما کمک کند که به‌طور منظم ورزش کنید، Tomato Timer نیز قادر است که به شما کمک کند تا پربارتر باشید.

این اپلیکیشن بر پایه تکنیک مدیرت زمان پومودورو کار می‌کند. این تکنیک توسط فرانچسکو سیریلو ابداع شده که هدف آن کمک به سازنده‌تر و پربارتر بودن در کار است. روش کار چنین است. شما خودتان در مورد تسکی که در حال کار بر روی آن هستید تصمیم می‌گیرید. سپس بر روی دکمه‌ی پومودورو کلیک می‌کنید. با این کار زمان 25 دقیقه به‌طور معکوس شروع به شمارش می‌کند. تا منقضی شدن این مدت‌زمان شما کار بر روی تسک خود را ادامه می‌دهید. پس از این مدت یک استراحت کوتاه 5 دقیقه‌ای خواهید داشت. پس از هر 4 دوره یعنی پس از 2 ساعت، یک استراحت طولانی‌تر (10 دقیقه‌ای) خواهید داشت.

شاید این برنامه بسیار سخت و غیرقابل انعطاف به نظر برسد اما بسیاری از فریلنسر‌ها اقرار کرده‌اند که این برنامه دقیقاً همان نوع از نظمی است که به آن‌ها کمک کرد تا در مسیر خود بمانند و همه کارها را بدون خیال‌پردازی و پرت شدن حواسشان به اتمام برساند. پس ارزشش را دارد که شما هم امتحان کنید.

5-    TinyScanner
اگرچه ما در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم، اما هنوز هم تعداد زیادی از قطعه کاغذها وجود دارند که فریلنسرهای ‎طراح مجبورند با آن‌ها کنار بیایند. برای مثال برگه‌های رسید و قرارداد، عکس‌ها، گزارشات و تعداد بسیار زیادی از انواع دیگر مدارک پرینت شده. پس این اپلیکیشن سودمند که در iOS و اندروید قابل‌استفاده است و قادر است تلفن هوشمند یا تبلت شما را به یک اسکنر تبدیل کند، می‌تواند شما را از سختی‌های زیادی نجات می‌دهد.

TinyScanner این امکان را به شما می‌دهد که اسناد و مدارک و هر آنچه نیاز داشتید را توسط دوربین تبلت یا تلفن همراهتان اسکن کرده و تبدیل به PDF کنید. می‌توانید مدارک‌هایتان را رنگی یا سیاه‌وسفید اسکن کنید، اندازه صفحات را برای خروجی PDF شخصی‌سازی کنید (مثلاً در اندازه A4 و یا اندازه‌های دیگر). همچنین با استفاده از ایجاد یک پسورد، امینت را برای فایلی که ساخته‌اید فراهم کنید.

پس از اینکه فایل را ساختید، می‌توانید آن را توسط ایمیل، Dropbox، Evernote، Google Drive و OneDrive به اشتراک بگذارید و یا فقط به کامپیوتر خود بفرستید. حتی می‌توانید توسط اپلیکیشن Tiny Fax، فایل خروجی را فکس کنید.

6-    Freedom
شما چقدر از زمان‌های مفید خود را با تلفن همراه‌تان تلف می‌کنید؟ اپلیکیشن Freedom برای کسانی که نمی‌توانند با حواس‌پرتی که تلفن‌هراه‌شان به وجود می‌آورد مقابله کنند، ابزار کنترلی بسیار سودمندی است.

این اپلیکیشن در حدود بیش از یک‌چهارم میلیون کاربر دارد. Freedom این امکان را به شما می‌دهد که در زمان‌هایی که مشغول کار بر روی تسکی هستید، بتوانید اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایی که حواس‌پرتی بیشتری برای شما ایجاد می‌کنند را به‌راحتی مسدود کنید. این اپلیکیشن در ویندوز، iPhone، iPad و مک قابل‌استفاده است. می‌توانید Freedom را متناسب با ساعات کاری که در طول یک روز دارید، زمان‌بندی کنید. استفاده از این اپلیکیشن یک روش بسیار عالی برای کمک به شما در تمرکز بر روی کارهایی است که در دست دارید. نتیجه استفاده از آن به دست آوردن فرصت کافی برای زندگی کاری‌تان است.

7-    Teuxdeux
تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن برای مدیریت کارهایی که باید انجام دهیم وجود دارد. پس ایده ساخته ‌شدن Teuxdeux، چیز جدیدی نیست. ولی آنچه این اپلیکیشن را متمایز می‌کند، ظاهر قانع‌کننده و قابلیت استفاده بالای آن است.

هدف از ایجاد Teuxdeux ساخت اپلیکیشنی بود که استفاده از آن به سادگی استفاده از یک کاغذ لیست کارها بوده ولی دارای قابلیت‌های اضافه‌تر دنیای دیجیتال باشد. برای مثال، آن کاری را که شما تیک نمی‌زنید، به‌طور خودکار به روز بعد منتقل می‌شود. یا مثلاً می‌توانید کارهایی را که به‌طور کامل انجام گرفته‌اند پنهان کنید و یا کارهایی را که نمی‌توانید امروز انجام دهید به روز بعد منتقل کنید.

باوجوداینکه این اپلیکیشن هنوز به طور گسترده‌ای شناخته شده نیست، ولی کاربرپسند بودن و قابلیت استفاده بودنش، جایگاهی ویژه را در بین طراحان برجسته به دست آورده است.مطالب مرتبط