تکنولوژی بیکن بازار خرده فروشی را تغییر می دهد

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۱۵ دی ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


تکنولوژی بیکن بازار خرده فروشی را تغییر می دهد

چگونه تکنولوژی بیکن می‌تواند باعث تغییر بازاریابی خرده‌فروشی شود؟

تکنولوژی بیکن برای تغییر روندی که مشتریان با برند‌ها تعامل می‌کنند، کاملاً آماده است. این تکنولوژی باعث مفیدتر شدن ابزارها شده، همچنین در راهی که خرده‌فروشان تأثیر آفلاین تبلیغات آنلاین را اندازه‌گیری می‌کنند، تحول بزرگی ایجاد کرده است.

هنگامی‌که صحبت از بازاریابی حساس و نکته بینانه می‌شود، آنچه بیشتر از همه به ذهن می‌رسد، تکنولوژی بیکن است. درواقع انتظار می‌رود که در سال جاری بیشتر از یک‌میلیون بیکن در فروشگاه‌های خرده‌فروشی ایالات‌متحده نصب شود؛ اما اکنون بیشتر بازاریاب‌ها فقط در مورد اینکه از بیکن برای نوتیفیکیشن‌های تلفن همراه استفاده کنند، فکر می‌کنند.

برای مشتریان، این تکنولوژی به معنای یک خرید بی‌دردسر است، چراکه توسط این تکنولوژی شکاف‌های اندکی در بین کانال‌های مختلف به وجود می‌آید. از طرف دیگر این تکنولوژی برای خرده‌فروش‌ها به معنای رسیدن به شخص مناسب در موقعیت و زمان مناسب با پیام مناسب است. همچنین این تکنولوژی معیارهای جدید و بهبودیافته را برای داشتن مقیاسی از موفقیت فراهم می‌آورد.

تکنولوژی بیکن تجربه‌ی خرید بدون شکاف از طریق کانال‌های مختلف را فراهم می‌آورد;
برای درک بهتر تکنولوژی بیکن، به یکی از قدیمی‌ترین‌‌های این تکنولوژی توجه کنید: فانوس‌های دریایی. فانوس دریایی به‌وسیله‌ی نورافکن‌ها، موقعیت را نشان می‌دهد و تکنولوژی بیکن راهنماهای فیزیکی هستند که سیگنال‌هایی به دستگاه‌های تلفن همراه می‌فرستند.

این سیگنال‌های بیکن، روشی که افراد با محیط اطراف خود ارتباط برقرار می‌کنند را بهبود می‌بخشد. درواقع این کار با دادن اطلاعات درباره‌ی اینکه در چه موقعیتی قرار دارند‌، صورت می‌گیرد. برای مثال می‌توان از طریق اپلیکیشنی فوری که وابسته به تکنولوژی بیکن است، به سهولت هزینه را در پارک مترها پرداخت کرد؛ و یا به‌راحتی می‌توان زمان‌های معمول رستوران موردعلاقه‌ی خود را چک کرده و به‌این‌ترتیب از هدر رفتن زمان زیادی که صرف انتظار می شودجلوگیری کرد.

نوتیفیکیشن‌های محلی (Nearby Notifications) با کمک به خریداران برای انجام کارها توسط تلفن همراهشان، تجربه‌ی خوبی را در خرید در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. برای مثال، اسکن کردن لوازم برای داشتن اطلاعاتی از آن‌ها و یا تقسیم صورت‌حساب برای میز آن‌ها در یک رستوران. همچنین این تکنولوژی، به دست آوردن اطلاعات مفید را برای مشتریان راحت‌تر می‌کند.

درحالی‌که این نوع از ارتباطات اغلب به انواع دیگری از سیگنال‌های ارتباطی تکیه می‌کنند، سیگنال‌های بیکن صحت و کیفیت را در سطح بالاتری ارائه می‌دهند. برای بازاریاب‌ها، بیکن می‌تواندبه عنوان یک پل برای برندها تلقی شود . مخصوصاً در دنیایی که اومنی چنل (omni-channel) 

درحال‌توسعه و تبدیل شدن به یک هنجار است و مشتریان انتظار دارند که آنچه را می‌خواهند در همان زمان به دست آورند. این فرصت‌ بزرگی است: حتی اکنون نیز، دستگاه‌های با سیستم‌عامل اندروید همه‌ساله بیشتر از 40 میلیون پرس‌وجو را از سرویس‌های گوگل درخواست می‌کنند.

 

 

ادامه مطلب


چرا بازاریابی برند به یک فرمول جدید نیاز دارد؟

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۴ دی ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


چرا بازاریابی برند به یک فرمول جدید نیاز دارد؟

این روزها دیگر فقط یک بازاریابی عالی کافی نیست. سروصدا به پا کردن به‌یادماندنی‌تر است. حصول اطمینان از این‌که به اهداف این کار رسیده‌ایم یا نه، کار سختی است. در این مقاله بیشتر در این مورد بحث خواهیم کرد.

ادامه مطلب


ارتقاء کارایی بازاریابی دیجیتال

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۴ دی ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


ارتقاء کارایی بازاریابی دیجیتال

چشم‌اندازی سازمانی: ارتقاء کارایی بازاریابی دیجیتال
تلفن همراه یک بستر رقابت جدید برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود. هنوز هم بسیاری از کسب‌وکارها در درک این موضوع که چگونه بازاریابی دیجیتال می‌تواند پیشرفتشان را تحت تأثیر قرار دهد، با مشکل روبه‌رو هستند.
در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه برندها می‌توانند در دنیایی که در آن تلفن همراه حرف اول را می‌زند، کارایی خود را افزایش دهند.

در سایه‌ی بازاریابی دیجیتال، برندها می‌توانند درک عمیقی از مشتریان خود به دست آورند، درنتیجه قادر خواهند بود تا تجربه‌های ارزشمندی برای آن‌ها فراهم کنند. از طرف دیگر تلفن همراه چالش‌هایی را برای بازاریاب‌ها به وجود آورده است، زیرا آن‌ها را مجبور به تلاش برای پی بردن به تأثیر واقعی تلفن همراه کرده است.

ادامه مطلب


کسب‌وکار خود را ارتقا دهید

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۱۵ آذر ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


کسب‌وکار خود را ارتقا دهید

برای ارتقای کسب‌وکار خود چگونه برنامه‌ریزی می‌کنید؟ تعداد بسیار زیادی استراتژی امتحان شده در این مورد وجود دارد: استراتژی ورود به بازار جدید، استراتژی تولید محصول جدید، استراتژی M&A و استراتژی مشارکت با شرکای جدید؛ اما یک استراتژی دیگر وجود دارد که قدرتمندتر از همه‌ی آن‌هاست و بر آن‌ها برتری دارد: یک استراتژی که می‌تواند شما را به بیشترین رشدی که پتانسیل آن را دارید، برساند.
شواهد نشان می‌دهد که بهترین استراتژی رشد این است که دید، فرهنگ، محصولات و سرویس‌های خود را بر پایه‌ی اهداف مشخصی توسعه دهید.

منظور از "بر پایه‌ی اهداف " چیست؟
هدف، به وجود آمدن یک ارتباط عمیق‌تر مابین کسب‌وکار شما با نیازها و درکل زندگی مشتریانتان است. این "هدف " است که یک تفاوت مثبت میان کسب‌وکار و برند شما با سایر برندها ایجاد می‌کند. هدف از طریق CSR که منجر به بازاریابی و مدیریت تأثیرات محیطی می‌شود، شکل نمی‌گیرد؛ بلکه از طریق استراتژی هسته‌ای شما و مدل کسب‌وکارتان تحقق می‌یابد.
هدف از کجا حاصل می‌شود؟ هدف از پرسیدن این سؤال بزرگ و نسبتاً وحشتناک شکل می‌گیرد که: شما به‌جز برای به دست آوردن پول، برای چه چیز دیگری در این کسب‌وکار فعالیت می‌کنید؟ فراتر از اهداف مادی چه اهداف دیگری در پشت فعالیت خود دارید؟

 

 

ادامه مطلب


چگونه می‌توان از طریق تبلیغات الکترونیکی با کاربران ارتباط برقرار کرد؟

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۳ آبان ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


چگونه می‌توان از طریق تبلیغات الکترونیکی با کاربران ارتباط برقرار کرد؟

تبلیغات الکترونیکی از وجهه مناسبی در بین کاربران برخوردار نیست. درواقع تحقیقاتی که در اوایل سال 2016 صورت گرفته است، چگونگی تعامل و برخورد افراد با تبلیغات الکترونیکی را نشان می‌دهد. این تحقیقات ثابت کرده است چیزی که بسیاری از فروشندگان از خیلی وقت‌ پیش به آن پی برده‌اند این است که کاربران به‌طور جدی از این تبلیغات اجتناب می‌کنند.

ادامه مطلب


المپیک فروش

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۱۶ شهریور ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


المپیک فروش

المپیک، فداکاری‌های ورزشکاران آن و تمرین‌های فرساینده، ارتباط تنگاتنگی با دنیای کسب‌وکار و فروش دارد. دنیای فروش بسیار شبیه به مسابقات است. اکنون وقت آن رسیده است تا به اینکه چه ویژگی‌هایی برخی ورزشکاران را دارای چنین قدرت‌های خارق‌العاده‌ای می‌کند، نگاهی بیندازیم و این ویژگی‌ها را به دنیای کسب‌وکار و فروش ترجمه کرده و بتوانیم در حوزه‌ها نیز پیشرفت کنیم.

ادامه مطلب


نظرسنجی‌های بی‌نظر

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۶ مرداد ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


نظرسنجی‌های بی‌نظر

امروزه تقریباً تمام شرکت‌ها از مشتریان نظرسنجی می‌کنند؛ اما همه‌ی آن‌ها بهترین نرخ پاسخ را از این نظرسنجی‌ها به دست نمی‌آورد؛ بنابراین شما بایست به‌طورمداوم نظرسنجی مشتری را انجام دهید و از نتایج به‌دست‌آمده برای بهبود فرآیندهای داخلی استفاده کرده و وفاداری مشتری‌ها را بالا ببرید. انجام نظرسنجی بسیار مهم است؛ به‌طوری‌که هر کسب‌وکاری برای ارتقای خود باید این کار را انجام دهد.

ادامه مطلب


چرا بازاریابی محتوا بهترین استراتژی بلندمدت است؟

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ مرداد ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


چرا بازاریابی محتوا بهترین استراتژی بلندمدت است؟

بیشتر استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغات سنتی برای کوتاه‌مدت کارایی دارند. برای مثال ممکن است یک ایمیل برای افراد بسیار زیادی فرستاده شود اما بسیاری از آن‌ها بدون اینکه خوانده شوند، پاک می‌شوند و یا با آمدن مدل‌های جدید، طرح‌های قدیمی جذابیت خود را از دست می‌دهند؛و یا مثلاًیک بنر تبلیغاتی ممکن است برای چند ماه تأثیرگذار باشد،امّا کم‌کم خسته‌کننده خواهد شد و باید برای تداوم تأثیرگذاری، مکان دیگری را کرایه کنید.

ادامه مطلب


راهکارهای تأثیرگذار در فروش بیشتر

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۰ مرداد ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


 راهکارهای تأثیرگذار در فروش بیشتر

تقریباً تعداد بیش از 500000 شرکت در کل جهان وجود دارد که برای کسب‌وکارها خدمات بازاریابی ارائه می‌دهند. امروزه در دنیای سریع و رقابتی، این شرکت ها باید روی فروش تمرکز کنند، برای خود استراتژی داشته باشند و طبق متدهای روز عمل کنند. بسیاری از شرکت‌ها برای موفق شدن در رقابت، به بازاریابی دیجیتال و افزایش حضور در شبکه‌های اجتماعی روی می‌آورند. بازخورد از برنامه‌ای که برای یک مشتری اجرا می‌شود، کمک می کند منابع اطلاعاتی داخلی خود را مدیریت کنید، اما پیشنهاد ما این است که یک نگاه وسیع‌تر داشته باشد. شرکت‌ها باید بدانند که چگونه بر روی بازاریابی سرمایه‌گذاری کنند تا هم برای مشتریان فعلی و هم برای مشتریان آینده مفید واقع شود.

ادامه مطلب


شش قدم تا انفجار فروش

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۱۶ مرداد ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


شش قدم تا انفجار فروش

همیشه جا برای پیشرفت هست!

مهم نیست تابه‌حال چه‌کارهایی برای افزایش فروشتان انجام داده‎‌اید، همیشه چند روش دیگر وجود دارد که ممکن است از آن اطلاع نداشته باشید. برای مثال استفاده از تست A/B در صفحه اول وب‌سایت، استفاده از رنگ‌های متفاوت، بخش‌بندی کردن لیست ایمیل‌ها و یا با پیشرفت‌های خلاقانه در مقابل مشتریان حضور پیدا کردن.. همه‌ی این فاکتورها چاشنی انفجار بمب فروش هستند.

ادامه مطلب