8 کاری که می‌توانید برای پیشرفت بازاریابی آنلاین خود انجام دهید

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۷ دی ۱۳۹۵    در مورد خدمات


8 کاری که می‌توانید برای پیشرفت بازاریابی آنلاین خود انجام دهید

8 کاری که می‌توانید برای پیشرفت بازاریابی آنلاین خود انجام دهید

1-    برقراری ارتباط از طریق ایمیل
•    هنگامی‌که نوبت به فرستادن ایمیل می‌رسد، هیچ‌یک از ما با این کلمه احساس غریبگی نمی‌کنیم. شاید فرستادن ایمیل برای هرکسی کاری کاملاً واضح و راحت باشد ولی در بازاریابی آنلاین، هنگام استفاده از ایمیل باید به نکته مهمی دقت کنید. آوردن نام و آدرس ایمیل در بخش " از طرف " در ایمیل، یک راه بسیار عالی برای حصول اطمینان از این‌که دریافت‌کننده ایمیل، شما را می‌شناسد است. همچنین این کار به آن‌ها اطمینان لازم را می‌دهد تا به محتوایی که برایشان می‎‌فرستید، اعتماد کنند.
•    تعداد کلمات بخش موضوع را در حدود کمتر از 10 کلمه نگه دارید. دقت کنید که اگر بخش موضوع ضعیف باشد، حتی بهترین ایده‌های کمپین نیز می‌تواند نادیده گرفته شود. آنچه در بخش موضوع می‌نویسید، بهتر است ساده بوده و به نقاط اصلی اشاره کند. سعی کنید جوهره مطالب ایمیل که بر روی مهم‌ترین بخش آن متمرکز بوده و بیشترین ارتباط را با موضوع آن دارد، در این قسمت بنویسید.

2-    جست‌وجو را در نظر بگیرید
وب‌سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو بهینه کنید (SEO). اینکه وب‌سایت شما در نتیجه‌ی نمایش داده شده در موتورهای جست‌وجو چگونه عمل می‌کند، به فاکتورهای متنوع و زیادی بستگی دارد. به‌طور عمده، این موضوع به حصول اطمینان از اینکه کلمات روی وب‌سایت شما با پست‌های وبلاگ و محتواهای جدید مرتبط بوده و به‌روزرسانی می‌شوند، وابسته است. همچنین تعداد وب‌سایت‌های دیگری که به وب‌سایت شما لینک داده شده‌اند نیز نقش مهمی در SEO وب‌سایت شما دارند، مخصوصاً اگر آن‌ها مربوط به شبکه‌های اجتماعی باشند.


3-    کمپین جست‌وجوی خود را ارتقا دهید
•    از قدرتی که یک پیشنهاد خاص می‌تواند داشته باشد استفاده کنید. افراد معمولاً به دنبال معامله کردن هستند، بنابراین با پیشنهادهایی که در پیش روی آن‌ها می‌گذارید، می‌توانید باعث دوام بیشتر تبلیغ‌هایتان شوید. به راه انداختن یک حراج نیز روشی هوشمندانه برای جلب‌توجه محسوب می‌شود. جزئیات مربوطه را به قسمت توضیحات اضافه کنید و اگر مدت زمانی که برای این حراج در نظر گرفته‌اید محدود است، بهتر است زمان اتمام آن را نیز در این قسمت خاطرنشان کنید.
•    زمانی که یک اقدام جالب و متمایز را برای جلب‌توجه انجام می‌دهید، بهتر است مشتریان را نیز در جریان قدم بعدی که برای آن‌ها در نظر گرفته‌اید، قرار دهید. تحقیقات نشان می‌دهند که مشتریان در مقابل تبلیغاتی که قدم بعدی واضحی دارند، واکنش بهتری نشان می‌دهند. برای مثال در "خرید " یا "رزرو یک میز ". بنابراین اطمینان حاصل کنید که مشتریان را از آنچه پس از کلیک بر روی تبلیغات رخ خواهد داد، مطلع کرده‌اید.

4-    موردتوجه قرار گرفتن به‌صورت محلی
از لیست‌های کسب‌وکار رایگان استفاده کنید. اغلب افراد برای پیدا کردن چیزهایی که به آن‌ها نیاز دارند از موتورهای جست‌وجو استفاده می‌کنند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که کسب‌وکار خود را در Google My Business ثبت کرده‌اید.
اگر در آگهی‌های خود یک شماره تماس قرار دهید، مشتریان برای تماس مستقیم با شما بیشتر دلگرم‌ خواهند شد. همچنین با اضافه کردن مکان، به کاربران تلفن‌های هوشمند کمک می‌کنید که به‌راحتی شما را پیدا کنند.

5-    حضور عمیق در شبکه‌های اجتماعی
سعی کنید تا در شبکه‌های اجتماعی ارتباطات مناسب ایجاد کنید. زمانی که حساب کاربری
فیس‌بوک یا توییتر ایجاد می‌کنید به آنچه می‌گویید و نیز لحن گفتار خود توجه ویژه داشته باشید. با شروع به حضور در این شبکه‌ها، اهداف کسب‌وکار خود را نیز در پروفایل خود ذکر کرده و همواره دقت کنید که پست‌هایتان در راستای این اهداف و مرتبط با آن‌ها باشند. همچنین بررسی کنید که واکنش کاربران نسبت به محتواهایتان چگونه است. برای مثال، اگر تصاویر محصولات، بیشتر پسند میشوند و کاربران نظرات بیشتری برای آن‌ها می‌گذارند، درنتیجه این موضوع می‌تواند در مورد نوع پست‌ها، یک رویکرد مناسب به شما بدهد که می‌توانید آن را دنبال کنید. به یاد داشته باشید که صفحات پروفایل زیادی
در نتایج جست‌وجو برای کاربران نمایش داده می‌شود، بنابراین می‌توانید با گذاشتن پست‌هایی با مطالب مفید، به‌هنگام و دارای بار اطلاعاتی، شانس پیدا شدن صفحه‌ی خود را افزایش دهید.

6-    کشف فرصت‌هایی که تلفن همراه به وجود آورده و استفاده از آن‌ها
وب‌سایت خود را تلفن همراه پسند (mobile-friendly) کنید. امروزه 87 درصد از کاربران، تلفن همراه خود را به‌طور شبانه‌روزی در کنار خود دارند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که وب‌سایتتان در تلفن همراه نیز به‌طور مناسب نمایش داده می‌شود. حداقل باید مطمئن باشید که وب‌سایتتان در تلفن همراه قابل کلیک کردن بوده و کاربران به‌راحتی می‌توانند با شما در تماس باشند. بهتر از آن، این است که تمام وب‌سایتتان را ریسپانسیو کنید. به‌این‌ترتیب وب‌سایت متناسب با صفحه‎‌‌ی هر نوع دستگاهی که با آن باز می‌شود به‌طور اتوماتیک تنظیم شده و ظاهر مناسب به خود می‌گیرد.

7-     تلفن همراه می‌تواند تبلیغات را برای شما آسان‌تر کند
از قدرتی که تبلیغات در تلفن همراه میتواند داشته باشد، بهترین استفاده را ببرید. زمانی که کاربران با استفاده از تلفن همراه خود جست‌وجو می‌کنند، تمایل دارند که از کلمات کلیدی کوتاه‌تر و کمتر استفاده کنند؛ بنابراین قبل از اینکه تبلیغات در تلفن همراه را شروع کنید، در مورد عبارت‌هایی که مشتریان بالقوه ممکن است جست‌وجو کنند، خوب فکر کنید.
همچنین وب‌سایتتان را در تلفن همراه امتحان کنید. چگونه نمایش داده می‌شود؟ آیا حرکت در آن و کلیک بر روی لینک‌ها را می‌توان به‌راحتی در آن انجام داد؟ به یاد داشته باشید که وب‌سایت‌های تلفن همراه پسند مناسب، بازدیدکنندگان را به خریداران تبدیل می‌کنند.

8-    از ویدیو به بهترین نحو ممکن استفاده کنید
با به کار بردن تبلیغات ویدیویی، مشتریان جدید پیدا کنید. تبلیغات ویدیویی یک راه بسیار خوب برای به دست آوردن مشتری جدید و برقراری ارتباط با آن‌هاست. هنگام ساختن تبلیغات ویدیویی، دقت کنید که زمان آن کمتر از 30 ثانیه باشد، همچنین در لحظات ابتدایی نام برندتان را برده و یا آن را نمایش دهید، در این صورت احتمال کمی وجود دارد که کاربران بدون باز کردن این ویدیوها از آن‌ها رد شوند. به یاد داشته باشید که در برخی از شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات ویدیویی که ساخته‌اید، برای چند ثانیه‌ی اول پس از شروع نماش، بدون صدا نمایش داده خواهند شد، بنابراین در مورد روش‌هایی فکر کنید که در این لحظات بحرانی که ویدیو هنوز صدا ندارد، توجه بازدیدکننده از ویدیو منحرف نشده و ارتباط با وی تا شروع صدا همچنان ادامه داشته باشد.